Суспільне мовлення

На Львівщині у пунктах пропуску на кордоні з Польщею облаштували санітарні модулі

На Львівщині у п’ятьох пунктах пропуску на кордоні з Польщею облаштували санітарні модулі. Там можна скористатися вбиральнею, переповити дитину чи прийняти душ. Усі послуги безкоштовні.

Перед пунктом пропуску “Шегині” остання санітарна зупинка перед перетином кордону — на заправці неподалік. Пасажирка з Дніпра Марія Мілєва каже, у дорозі проводить щонайменше добу.

“Добу або більше доби, як пощастить. Це ще залежить від черги на кордоні. Коли я їхала з Дніпра до Вроцлава, була зупинка дві години — на туалети і заправку”, — каже пасажирка автобусу Марія Мієва.

Пасажирка автобусу Марія Мієва. Фото: Суспільне Львів

Відтак, перед пунктами пропуску на Львівщині облаштували спеціальні санітарно-сервісні приміщення. Там можна скористатися душем і туалетом. У “Шегині” вбиральня пристосована для людей, які пересуваються на кріслі колісному. Також є сповивальний столик для немовлят. Усі послуги безкоштовні.

“Зі збільшенням кількості перетинів кордону, а, на жаль, з повномасштабним вторгненням вони збільшились, люди, які очікують в черзі, не мають зручностей. У нових санітарних модулях тут є сповивальний столик, де можна поміняти підгузник дитині, є умови для людей з інвалідністю. Таких умов не було на пунктах пропуску, тим більше, до пунктів пропуску”, — говорить голова комісії з питань євроінтеграції Львівської обласної ради Наталія Галецька.

На Львівщині у пунктах пропуску на кордоні з Польщею облаштували санітарні модулі

Сповивальний столик у санітарному модулі на кордоні з Польщею. Фото: Суспільне Львів

Наразі на Львівщині таких санітарних модулів сім: у пунктах пропуску в Шегинях, Краківці, Грушеві, Рава-Руській та Угринові. Їх встановили за гроші обласного бюджету.

“З обласного бюджету витрачено 12 мільйонів гривень на ці потреби. Основне завдання цього проекту — наблизити мінімальний стандарт послуг для людей, які подорожують, які очікують в чергах. Було реалізовано два типи санітарних модулів: з кімнатою матері і дитини та з душем”, — розповідає перший заступник голови Львівської ОВА Андрій Годик.

За словами Андрія Годика, у майбутньому, за потреби, такі модулі можуть облаштувати і в інших пунктах пропуску на Львівщині. Обслуговуватимуть їх підрядники.

“Модулі обслуговуються підрядними організаціями, які в нас працюють на тих дорогах, де вони споруджені. Провели розмову з підрядними організаціями, які нас запевнили, що експлуатація цих будиночків буде в належному стані”, — каже заступник начальника служби відновлення та розвитку інфраструктури Руслан Станіщук.

За словами Руслана Станіщука, у разі неналежного стану санітарних модулів зауваження прийматимуть на гарячі лінії Служби відновлення та розвитку інфраструктури.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram


Джерело: Суспільне мовлення України