Що не можна робити при протрузії: пояснює лікар
При різних захворюваннях хребта особливо важливо уникати фізичних навантажень, заборонено носити тяжкості й піддаватися надмірному навантаженні. Однак що не можна робити при протрузії та чому вона з’являється – читайте в матеріалі.
Що не можна робити при протрузії та чому її плутають з грижею
Невролог Анастасія Гончар зазначає, що протрузія – це випинання вмісту міжхребцевого диска в хребтовий канал без розриву фіброзного кільця.
Міжхребцевий диск виглядає як амортизуюча подушка у хребті – збалансовує навантаження між хребцями.
Його структуру можна уявити як желейну цукерку – всередині менш щільна сполучна тканина (пульпозне ядро), зовні більш щільна (фіброзне кільце). При грижі диска розривається зовнішнє фіброзне кільце і його вміст випадає. Грижа – це наступний після протрузії етап дегенерації.
Протрузія хребта: причини виникнення
Серед причин лікар виділяє наступні:
- вік;
- зневоднення;
- малорухомий спосіб життя;
- відсутність фізичних навантажень;
- слабкість м’язів спини;
- паління;
- надмірні фізичні навантаження;
- генетика.
Протрузія: як протікає
Протрузії, на відміну від гриж, частіше бувають безсимптомні. Таким чином, те, що у вас болить спина, зовсім не означає, що це – причина вашого болю. Якщо нервовий корінець не стиснений, то причина не в цьому.
А ось грижа частіше подразнює та стискає нервові корінці й може проявитися болем, онімінням та слабкістю м’язів в ділянці іннервації цього спинномозкового корінця.
Такий біль називають корінцевим, він має типові характеристики: іррадіює в ногу, може пострілювати чи бути дуже сильним, що заважає ходити. Може супроводжуватися онімінням чи парестезіями – відчуттям повзання мурашок, чи поколюванням голкою.
Чи всі протрузії переходять в грижі: пояснює лікар
За словами невролога, не всі протрузії переростають у грижі. Ба більше – іноді те, що на МРТ виглядає як протрузія, є просто випадковою знахідкою – потовщенням фіброзного кільця. Деякі протрузії можуть спонтанно зникати, що описано в наукових дослідженнях.
Що не можна робити при протрузії
При захворюванні є заборона на піднімання великих тягарів і різких рухів. Також не можна виконувати такі спортивні вправи:
- скручування корпусу;
- біг, стрибки;
- підняття ваг і штанги;
- глибокі випади та присідання;
- швидка ходьба.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-07-31 14:02:14