Швейцарські лікарі стикнулися з рідкісною гетерохромією: не змогли визначити колір очей пацієнта
Праве око у 43-річного пацієнта було карим у нижній половині та блакитним у верхній, тоді як ліве, навпаки, було блакитним зверху та карим знизу.
Це рідкісна секторна гетерохромія, тобто, різноколірність в межах однієї райдужки.
Явище настільки рідкісне, що лікарі з Цюриха Садик Саїд та Франк Блазер про свого неймовірного пацієнта повідомили в науковому виданні – The New England Journal of Medicine.
Насправді пацієнт звернувся до лікарів з приводу запалення повіки і дуже здивувався, коли його очі викликали такий ажіотаж у відділенні. Адже вони були такими з народження.
Але виявилося, що подібне забарвлення райдужки не просто унікальне, а ще й не таке безневинне, оскільки може тягнути за собою і інші, менш, симпатичні генетично обумовлені хворобливі стани.
Пацієнту діагностували рідкісну секторальну гетерохромію, на відміну від повної гетерохромії, яка зустрічається частіше.
Запідозрили, що це вроджена аномалія. І чоловік підтвердив, що в його родині зустрічалися різнозабарвлені очі. Щоправда, ця особливість поєднувалася з приглухуватістю.
Сам він жодних проблем зі слухом не мав. Але, на всяк випадок, пацієнту призначили аудиометрію та генетичне тестування.
Відхилень не виявили.
А як же справи з основною скаргою пацієнта на почервоніння повіки лівого ока? Чи не забули про неї лікарі, зайняті вивченням рідкісної аномалії?
Тут все в порядку: для лікувати запалення повіки – халязіону – прописали… теплі компреси.
Джерело і фото: The New England Journal of Medicine
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-07-27 18:21:01