Зернова угода – Україна хоче залучення інших країн – посол Василь Боднар
Країни світу можуть розширити своєю присутністю формат Чорноморської зернової ініціативи та допомогти України й далі вивозити продовольство морем.
Про це на в ефірі Ukraine Media Center — Укрінформ заявив Василь Боднар, надзвичайний і повноважний посол України в Туреччині.
Він наголосив, що зернова ініціатива для Путіна – це знаряддя тиску на міжнародну спільноту. Те що російські війська почали обстрілювати зернову інфраструктуру в портах, – є підняттям ставок та шантажем зі сторони Росії.
Василь Боднар нагадав, що за рік зерновою ініціативою охопили 33 млн людей та 45 країн світу. Тому небажання Москви продовжувати угоду є нічим іншим, як шантажем світу.
Посол заявив, що запропонував перевозити українське зерно в територіальних водах Румунії та Болгарії. Проте на офіційному рівні це поки не обговорюється.
Президент Володимир Зеленський звернувся до учасників зернової ініціативи, Туреччини та ООН, продовжити угоду в тристоронньому форматі з Україною. Адже роль Росії зводилася до того, щоб вона не атакувала судна та порти. А Туреччина та ООН мають повноцінні можливості для інспекції суден і підтвердження того, що там немає ні зброї, ні інших товарів, які не стосуються угоди.
На сьогодні жодна країна-партнер не готова взяти на себе відповідальність за фізичну охорону зернових суден. А Україна, на жаль, не може забезпечити військовий ескорт, адже на нашій території триває війна. Тому треба шукати шляхи розв’язання цієї проблеми у тристоронньому форматі.
Посол Василь Боднар сподівається, що Туреччина зможе взяти на себе переговори із Росією, щоб переконати країну-агресора все ж повернутися до попередніх домовленостей.
Василь Боднар наголосив, що зараз досить проблемним є страхування суден, які вивозять зерно. Проте Україна пропонує своє вирішення — це фонд страхування. Вже навіть є компанії, які готові спробувати проходити цим маршрутом. Та ми б хотіли у зерновій ініціативі бачити більше країн-учасниць.
— І найкращою відповіддю є реалізація формули президента Зеленського про досягнення миру і підготовку саміту миру, де передбачено глобальну продовольчу безпеку. Країни цілком можуть долучатися до ініціативи — використовувати свої важелі впливу на Росії, а також запропонувати розробку альтернативних безпечних шляхів вивезення зерна, — заявив Василь Боднар.
Фото: Андрій Єрмак
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-07-20 13:17:23