Україна і світ

Четвертий випуск «Вишколу капітанів»: що змінилося у програмі підготовки

У Силах територіальної оборони ЗС України завершився четвертий набір курсу підготовки офіцерів «Вишкіл капітанів». Особливістю цього випуску стало залучення до навчання офіцерів інших видів ЗСУ та силових структур, зокрема Десантно-штурмових військ ЗСУ та Національної гвардії України. Цього разу сертифікати про закінчення підготовки отримали 117 офіцерів, серед яких 100 — представники Сил ТрО ЗСУ, 9 — НГУ та 8 — ДШВ ЗСУ.


Упродовж восьми тижнів командири рот, взводів та офіцери штабів батальйонів з усіх регіонів України вивчали процедури планування бою, військовий процес ухвалення рішень, ділилися бойовим досвідом і розвивали свої лідерські навички. 

Курс розроблено на основі стандартів планування виконання бойових завдань у країнах НАТО з урахування новітнього досвіду ведення бойових дій в російсько-українській війні. Інструктори «Вишколу капітанів» мають бойовий досвід та пройшли підготовку у Великій Британії. 

З кожним випуском розробники продовжують удосконалювати та оновлювати програму, здебільшого на основі побажань самих слухачів.

— Порівняно з першим випуском програма змінилася кардинально, зокрема були розширені модулі процедури планування бою, тобто TLP (Troop Leading Procedure. — Ред.) рівня роти. Відтепер ці алгоритми відпрацьовуються тричі, відповідно наші слухачі мають більше можливостей виїхати на місцевість, провести рекогностування, пропрацювати алгоритми наступу та оборони. Загалом повторення цих кроків дозволяє їм у подальшому відточити майстерність і проводити аналіз майже автоматично, — зазначають організатори курсу «Вишкіл капітанів».



Також були удосконалені модулі занять з АПД (Аналізу проведених дій, або AAR — After Action Review), відповідно тепер відпрацювання складається із трьох частин:

  • теоретична і практична, які проходять у класі з інструктором;
  • практичне відпрацювання на місцевості: штурмовий бій в місті на спеціальній локації;
  • психологічний компонент роботи командира (як уміло керувати своїм колективом, відчувати настрої та використовувати їх на користь підрозділу). Ця частина вишколу відбувається за участі додаткових інструкторів.

Особисто привітати та вручити сертифікати про завершення курсів приїхав Командувач Сил територіальної ЗСУ генерал-майор Ігор Танцюра. Він наголосив, що найголовніше завдання кожного командира — це збереження життя та здоров’я ввіреного особового складу.

— Рівно рік тому було започатковано цей курс, і мене надихає те, наскільки він розвинувся за цей час. Наразі до нас доєдналися представники інших структурних підрозділів, співпраця з якими надала змогу кожному з вас посилити знання та стати ще більш ефективними у виконанні покладених на вас обов’язків. Вдалої ходи! — зазначив генерал-майор Ігор Танцюра.

Серед поважних гостей на випуску були представники іноземних делегацій Великої Британії, Латвії та Сполучених Штатів Америки, які висловили свою вдячність та підтримку. Зокрема, військовий аташе Великої Британії, де проходили навчання інструктори вишколу, запевнив у своїй беззаперечній підтримці та побажав найскорішої перемоги України. 

Традиційно впродовж всього курсу тривало наскрізне оцінювання як слухачів, так і інструкторів. Найкращий інструктор курсу отримав перехідну нагороду — шаблю командира УНР.

— За цей короткий час ми всі стали родиною, кожен з вас індивідуальний по-своєму, із власним баченням та підходом, а головне — це мета, яка нас об’єднує! — наголосив інструктор «Вишколу капітанів» старший лейтенант Тарас Глобін.

Своїми враженнями після завершення двомісячної підготовки поділився також один з випускників.

— Навчання було цікавим та насиченим, ми стали справжньою командою. Для мене вишкіл дав змогу здобути необхідні знання, які зможуть допомогти уникнути втрат серед мого особового складу. Всі ми тут, бо хочемо вчитися та опановувати щось нове. Попереду нас чекає непроста військова праця, в якій кожен з випускників застосує набуті навички управління та ухвалення рішень під час планування та безпосередньої участі у бойових ситуаціях. Адже перемога досягається лише зусиллями команди, яка не може існувати без компетентного лідера, — наголосив лейтенант Володимир Каплієнко.


Курс відбувається за підтримки основних партнерів — фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим», ІТ-компанії Genesis, мультипродуктової IT-компанії SKELAR, а також Headway, аppflame, AMO, Universe.

Загалом за програмою «Вишкіл капітанів» за 4 курси було випущено 359 офіцерів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото Дмитра Юрченка

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-07-17 09:52:54