Ціни на кавуни та дині: скільки коштують баштанні на ринках Львова
У Львові почали продавати баштанні. Кавуни коштують 40-45 гривень за кілограм, дині дорожчі — в середньому понад 100 гривень за кілограм. Продукцію імпортують з-за кордону: з Азербайджану, Туреччини, Іспанії та інших країн.
На львівських базарах почали продавати кавуни та дині. Продавчиня Руслана Карпа на Стрийському ринку каже, що кавуни подорожчали, порівняно з минулим літом, на 5-10 гривень. Вона їх продає по 40 гривень за кілограм.
“Найкращі зараз Азербайджан привозить. Привозили з Туреччини, вони були гірші, нітрати трохи були. А ті брали в нас на контроль, нормальні, можна їсти, дітям беруть. Хороші, солодкі, соковиті”, — каже Руслана Карпа.
Ціни на кавуни та дині: яка ситуація у Львові. Суспільне Львів
На ринку можна вже купити й дині – також імпортні, такими торгує Руслан Назаров.
“Диня є з Туреччини. Ціна її є 95 грн за кілограм. Ціна практично така сама, плюс-мінус 10 гривень, як торік було. Солодкі дині. Як вибираєте, треба нюхати. Коли в дині хороший аромат, тоді вона спіла, хороша, солодка””, — каже продавець Руслан Назаров.
Продавець на Привокзальному ринку Василь Мартиняк також каже, що цьогоріч баштанні, зокрема дині, подорожчали.
“Солодка диня, Іспанія. Ціна від 100 до 120 гривень. Дорожче десь на гривень 30 від минулого року”, — каже продавець Василь Мартиняк.
Ціни на кавуни та дині: яка ситуація у Львові. Суспільне Львів
За словами директорки обласного департаменту агропромислового розвитку Тетяни Гетьман, раніше кавуни й дині вирощували на півдні України. Зараз ці території в окупації, тож більшість баштанних тепер імпортують.
“Якщо Україна щороку збирала близько півмільйона тон баштанних культур, то 40% з цього обсягу вирощувалося і збиралося саме в Херсонській області. Якщо до війни ми вирощували півмільйона тонн кавунів і десь 30-35 тисяч тонн експортували. То в минулому році ми імпортували приблизно той самий обсяг, який експортували в попередні роки”, — каже директорка обласного агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.
Ціни на кавуни й дині за деякий час можуть трішки знизитися, адже зараз – лише початок сезону, зауважує радник директора гуртового ринку сільськогосподарської продукції Іван Стефанишин. Він каже, що дефіциту баштанних не буде.
Ціни на кавуни та дині: яка ситуація у Львові. Суспільне Львів
“На сьогодні дійсно присутній імпортний кавун. Якщо подивитися за ціною, то до минулого року здорожчання було на 25%. Якщо говорити за перспективу, то однозначно, що кавуна буде достатньо. Я не відкрию великого секрету, якщо скажу, що країни такі, як Туреччина, балканські країни окремі – Болгарія, Румунія – посіяли дуже багато кавуна. Тобто, враховуючи ситуацію з Херсоном в Україні, ясно що це бізнес і площі збільшилися кавуна. Ми можемо очікувати дуже багато поставок з-за кордону. І, крім того, це Одеса і Миколаїв”, — каже радник директора гуртового ринку сільськогосподарської продукції Іван Стефанишин.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
За словами Івана Стефанишина, імпортні кавуни й дині безпечні для вживання, адже проходять державний контроль при ввезенні до України.