“Треба думати про життя”. Як функціонують мистецькі простори у Львові
У Львові на площі Соборній, 9 відкрили новий мистецький простір. Куратор Павло Гудімов розповів Суспільному, що спочатку готував чорну виставку, згодом ідея доповнилась і її розмістили у “Чорній галереї”. Також у Львові функціонує галерея Дзиґа, там з початком повномасштабного вторгнення демонструють роботи митців, їхні думки та рефлексії щодо війни.
“Чорна галерея” розміщена на першому поверсі будинку — пам’ятки архітектури. За словами Павла Гудімова, там було приміщення з євроремонтом. Тож для створення інтер’єру галереї звідти вантажівками вивозили сміття.
“Завжди запрошую Володимира Костирка — художника, історика мистецтва, який дуже часто консультує Ya Gallery і мене особисто. Консультує щодо того, як стилістично цей простір правильно подати, що треба зберегти, наскільки його треба “роздягнути”, наскільки його треба прикрасити. Він заходить сюди та каже: “В мене є таке побажання, ми зробимо цей простір ніби тут була пожежа, а потім все прибрали та розвісили мистецтво”, — розповідає куратор галереї Павло Гудімов.
Фото: Суспільне Львів
У галереї зараз експонують “Чорну виставку” — 80 стилістично різних творів мистецтва, які об’єднанні кольором. Один з експонатів — Гаварецька кераміка, чорно димлений посуд, це експонат 80-х років. А поруч роботи художників Ярослави і Ярослава Мотик.
Гаварецька кераміка та роботи художників Ярослави і Ярослава Мотик. Фото: Суспільне Львів
Доцент кафедри культурології Гуманітарного факультету УКУ Богдан Шумилович каже, що відкриття нового мистецького простору під час повномасштабної війни є важливим і доцільним.
“Люди, коли думають постійно про війну — вони сходять з розуму. Треба думати про життя, продовжувати жити інакше. Треба розуміти, що буде далі, а далі має бути культура, коли людина розвиває культурну інфраструктуру, це — завжди на користь, це допомагає людям жити”, — каже доцент кафедри культурології Гуманітарного факультету УКУ Богдан Шумилович.
Експонати. Фото: Суспільне Львів
Що два-три тижні змінюється експозиція в одній з найстаріших галерей Львова “Дзиґа”. Зараз, за словами куратора Влодка Кауфмана, там готується нова виставка. Каже, що у галереї з початком повномасштабної війни демонструють виставки, які є відлунням подій що відбуваються.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
“Мені, наприклад зараз мало, щоб виставляли вибухи, перша емоція пройшла. Є багато цікавих пропозицій і проєктів. Це цікаво і треба, тому що “війна війною, а бульбу збирати треба”, — каже куратор галереї Влодко Кауфман.