Йодид калію: чим можна його замінити та чи це потрібно
Через те, що зараз у багатьох аптеках зник йодид калію, бо його скупили ті, хто впевнений, що прийом препарату допоможе безпечно пережити аварію на ЗАЕС, люди шукають альтернативу дефіцитному препарату.
Отож, чим можна замінити йодид калію?
Якщо коротко, то нічим. Та це й не знадобиться, у разі озвученого драматичного розвитку подій на окупованій ЗАЕС.
Йодид калію використовують для поповнення дефіциту йоду, оскільки саме він нормалізує синтез гормонів щитоподібної залози – трийодтироніну (Т3) і тироксину (Т4).
Якщо відбувається ядерна катастрофа на працюючій АЕС, як це було в Чорнобилі, прийом йодиду калію зможе запобігти поглинанню організмом радіоактивного йоду і убезпечить щитоподібну залозу від опромінення.
Зверніть увагу на слова “працюючій АЕС”. Бо саме на працюючій АЕС, і лише на працюючій, може з’явитися радіоактивний йод, негативний вплив якого на організм можна нівелювати прийомом йодиду калію.
Запорізька АЕС вже понад дев’ять місяців не працює. Навіть за найгіршого сценарію розвитку подій, при руйнуванні станції у викидах не буде радіоактивного йоду. Він уже розпався.
Проте, попри всі роз’яснення і застереження, люди шукають в мережі рецепти домашнього виготовлення йодиду калію.
Не ведіться на масовий психоз. Мало того, що невідомо, яка речовина вийде у хіміків-експериментаторів, так сам процес змішування інгредієнтів може бути небезпечним для здоров’я.
І не скуповуйте спиртовий йодний розчин, Люголь, йодомарин, бетадин… Вони призначені зовсім для іншого і не захистять щитовидну залозу у разі радіаційного опаромінення.
Джерело: Вікна
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-06-23 16:00:10