Україна і світ

У Києві відбулася прем’єра фільму «Рашизм. Історія хвороби»

У столиці відбулася прем’єра документального фільму про причини російської агресії та жорстокості «Рашизм. Історія хвороби».

Автором документального фільму став український журналіст Акім Галімов, який разом із командою міжнародних експертів дослідив історичні передумови, що сформували з росіян націю катів та мародерів.

— Мені здається, багато людей у світі, які бачили кадри з Бучі чи Ірпеня, ставили собі запитання, як таке взагалі стало можливим, що у 21 столітті з’явилася нація монстрів? Наша команда вже понад 6 років досліджує історію, і очевидно, що глибинні причини агресії росіян ховаються в їхньому минулому. Зрозумівши ці причини, українці та світ зможуть бути більше підготовленими до спротиву російській агресії, — висловив свою думку Акім Галімов.

Довідково. Акім Галімов — автор документальних історичних фільмів, який починаючи з 2016 року випускає серію документальних фільмів «Україна. Повернення своєї історії», що розвінчують російські історичні міфи та маніпуляції. Фільми Акіма Галімова збирають мільйони переглядів. Сумарно цикл документальних фільмів «Україна. Повернення історії» набрав близько 17 млн переглядів у YouTube. YouTube-канал «Реальна історія» за декілька місяців увійшов до десятки найпопулярніших українських історичних блогів.

Роботу над фільмом команда почала ще торік у квітні. Жахливі відомості про катування та вбивства людей на захоплених територіях, що відкрилися після деокупації, стали приводом для дослідження природи рашизму.

— Нещодавно Верховна Рада узаконила поняття «рашизм», ввела його в законодавство як назву режиму, який існує в росії. Багатьом може здатися, що нічого принципово нового не відбулося, ми і так називаємо російську політику рашизмом, а росіян рашистами. Однак це дуже важливе і потрібне рішення. Передусім для комунікації з партнерами на заході, оскільки тепер законодавством закріплені й ознаки цього потворного явища. Відтак все переходить у юридичну площину.

Впевнений, ми скрізь маємо наголошувати, що росія — держава, де панує рашизм. Особливо, коли спілкуємося із закордонними друзями. Якщо дивитися на країну як на організм, то рашизм — це хвороба. Вона лікується. Примусово. Так само, як було з нацизмом. Найважливіша річ тут — це покарання, москва завжди його уникала, і тому наважувалася повторювати свої злочини, — поділився Акім Галімов.

Міжнародні експерти розповіли, які давні традиції стали причиною високого рівня домашнього насильства на росії, як «дідівщина» в армії перетворила росіянина на жорстокого ката, а церква виховувала покору своїх вірян. Головним героєм фільму виступив персонаж коміксу, який був створений художниками спеціального для фільму. Це збірний образ росіянина на ім’я Іван. Всі думки та репліки Івана використані у фільмі — реальні фрази, взяті із російських соціальних мереж.

Фільм також розкриває тему російських правителів, яким вдавалося шантажувати людей їжею.

До роботи над новим документальним фільмом долучились українські та міжнародні експерти. Серед них історик Олександр Алфьоров, американська історикиня, письменниця, лауреатка Пулітцерівської премії Енн Аппельбаум, французький історик та богослов, доктор історичних наук Антуан Аржаковський. Зйомки відбувались у США, Франції, Польщі та Україні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Подивитися нову документальну стрічку Акіма Галімова «Рашизм. Історія хвороби» можна буде 23 червня на телеканалі «1+1 Україна».

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-06-21 12:16:52