Експерт пояснила, купальники яких кольорів можуть врятувати життя вашій дитині
За словами рятувальників, колір купальника може мати вирішальне значення в екстреній ситуації, якщо малюки несподівано підуть під воду.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щорічно у світі у воді гинуть близько 236 тис. осіб, що становить майже 8% усіх смертей, пов’язаних із нещасними випадками.
Експерти кажуть, що коли дитина (або дорослий) зникає з поверхні води, життєво важливою є кожна секунда. І один із важливих чинників тут – кольори купальних костюмів, які роблять нас більш помітними у воді.
– Кілька років тому я помітила, що багато дітей у своїх милих купальниках стрибали у воду і просто зникали, – розповідає інструкторка рятувальників Наталі Лівінгстон.
Саме тоді вона разом із колегами вирішила перевірити, які кольори під час занурення у воду помітніші за інші.
Вони помістили тканину різних кольорів, від червоного до флуоресцентно-зеленого, на глибину близько метра під водою за різних умов – на тлі темного і світлого дна басейну та в озері, зі спокійною водою та під час хвиль.
З’ясувалося, що коли вода хвилювалася, як це буває в переповненому басейні або в океані, багато кольорів ставало дуже важко побачити.
Найгірше було видно сині, сірі та білі відтінки. Темні кольори теж показали погані результати.
– У білому басейні темніші кольори виглядали як тіні, а в каламутному коричневому озері світліші кольори виглядали як відображення хмар, – каже Лівінгстон.
Це означає, що світлі, темні та нейтральні тони – не найкращий вибір для тих, хто хоче, щоб їх було легко помітити у воді. Однак і дуже помітні кольори, наприклад, неоново-рожевий і неоново-помаранчевий, також виявилося не так просто побачити.
Дослідники виявили, що найкращу видимість мають однотонні кольори та дуже маленькі друковані візерунки.
З огляду на результати обох тестів, Лівінгстон рекомендує обирати неонові кольори: однотонні або з дрібними принтами.
За словами рятувальниці, сьогодні, на щастя, можна зустріти більше варіантів таких купальних костюмів: можливо тому, що інформація про кольори доходить до виробників, або тому, що мода 1980-х на неон знову повертається.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-06-18 10:08:14