Суспільне мовлення

На Львівщині рятувальники відпрацювали навички порятунку людей на воді

На Львівщині рятувальники провели навчання і показали різні способи порятунку людей на воді. Вони відбулись на озері Задорожнє у Стрийському районі. Як повідомив Суспільному начальник обласного відділу техногенної безпеки Іван Іськів, зараз в області готують 18 місць, де цього сезону можна буде офіційно купатись.

Під час навчань на озері Задорожнє на Стрийщині застосували кілька сценаріїв, за якими рятували людину, яка ніби-то тоне. Один з них — плавця травмує човен. Для його порятунку використовували спеціальну техніку.

Спецтехніка, яку використовують рятувальники для порятунку людини на воді. Фото: Суспільне Львів

Також медики показали, як надавати домедичну допомогу людині, яку врятували із води.

На Львівщині рятувальники відпрацювали навички порятунку людей на воді

Медики показують як правильно надавати першу домедичну допомогу людині, яка тонула. Фото: Суспільне Львів

За словами лікарки невідкладних станів Лілії Гураль, важливо, аби допомогу людям, яких врятували із води почали надавати ще до приїзду медиків.

“Потрібно оцінити стан пацієнта, стан свідомості пацієнта, очистити ротову порожнину та обов’язково зробити 5 рятувальних вдихів. Це може врятувати життя пацієнту”, — говорить Лілія Гураль.

Працівники водолазно-рятувальної служби відпрацювали обстеження дна та, за потреби, пошук тіла потопельника.

На Львівщині рятувальники відпрацювали навички порятунку людей на воді

Водолаз, який обстежує дно водойми. Фото: Суспільне Львів

На пляжах, де можна буде офіційно купатись, обов’язково має бути пост рятувальників.

“Обов’язкова умова, щоб був рятувальний пост там, де водойма обстежена і є дозвіл на купання. Там має бути мінімум три рятувальники, які пройшли курс надання допомоги, і медичної допомоги”, — говорить інструкторка центральної водолазно-рятувальної служби Ірина Капиш.

На Львівщині рятувальники відпрацювали навички порятунку людей на воді

Рятувальний пост біля водойми. Фото: Суспільне Львів

Як розповів начальник відділу техногенної безпеки обласного управління рятувальників Іван Іськів, такі навчання відбулись, зокрема, нагадати людям правила поведінки на ставках та озерах перед початком літнього сезону.

“Люди повинні йти до води, на пляжі, які відповідають правилам безпеки на воді. Що це значить? Є акваторія, вона позначена буями. Вони позначені для дорослих та дітей, щоб вони не запливали. Також на водоймах має бути обстежене дно, щоб люди не поранились Цьогоріч на водоймах Львівщини, згідно зі статистикою, загинуло вже 11 людей”, — каже начальник відділу техногенної безпеки обласного управління Іван Іськів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

За словами Івана Іськіва, зараз на базах відпочинку, які працюватимуть цього сезону, завершують обстеження.


Джерело: Суспільне мовлення України