Опановуватимуть F-16 не лише льотчики, а й авіаційні інженери та офіцери бойових управлінь
Про підготовку українських пілотів за кордоном розповів речник Командування Повітряних Сил полковник Юрій Ігнат в етері телемарафону «Єдині новини».
— Авіаційна коаліція широка, українських пілотів навчатиме низка країн. Наразі триває процес підготовки людей до навчання на F-16. Створено передові групи, які виїхали до тих країн, що надали нам навчальні майданчики. Вивчається, як саме відбуватиметься дана підготовка, кількість пілотів, часові терміни тощо. У відрядження направлятимуть не лише льотчиків, а й авіаційних інженерів та офіцерів бойових управлінь. Старт навчанню даний — і це головне, — зауважив армієць.
Він уточнив, що всіх військових пілотів одразу ж відправити не можна. Адже комусь треба забезпечувати дії Сил оборони України. За час війни льотчики здобули певних професійних висот. Тому поїдуть за кордон підготовленими.
— Кожен курсант Харківського національно університету Повітряних Сил після випуску у своєму активі вже має по 200 годин нальоту. Далі в бойових бригадах вони вже опановують різні навички пілотування. Наразі ж іде мова про їхнє перенавчання на інший тип літака. Як порівняти з радянським МіГ-29, закордонний F-16 є більш автоматизованим. Але це не означає, що буде легко, — розповів речник Командування Повітряних Сил.
Говорячи про терміни підготовки на F-16, офіцер зауважив, що підготовку кожного льотчика варто розглядати індивідуально, враховуючи ті завдання, що виконуватиме його авіаційна бригада.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-05-23 14:25:41