У Дрогобичі закладуть Парк пам’яті закатованих у Ізюмі
У Дрогобичі закладуть парк пам’яті жертв, закатованих російськими окупантами в місті-побратимі Ізюмі. Парк символізуватиме пам’ять про військових та цивільних, які загинули за Україну. Про це повідомили у пресслужбі Дрогобицької міської ради.
Пам’ятні дерева планують висадити 23 травня до Дня Героїв.
“За час повномасштабного вторгнення Ізюм зазнав багато масованих ворожих авіаударів. З квітня 2022 року місто було окуповане і перебувало під ворожою окупацією до вересня. Весь цей час тривали жорстокі розправи ворога над українським населенням. Парк символізуватиме пам’ять про Героїв, – як військових, так і цивільних, які полягли мученицькою смертю за Україну”, — йдеться у повідомленні.
23 травня до Дрогобича прибуде офіційна делегація з Харківщини, яка привезе з собою саджанці дерев. Вони символізуватимуть започаткування нового парку.
Над створенням парку працює робоча група. Локацію та час висадки обіцяють повідомити додатково. До дійства запрошують ВПО, зокрема – з Харківщини.
Міста-побратими — Ізюм та Дрогобич
Влітку, 2 липня, Дрогобич та Ізюм підписали договір про партнерство. Тоді міський голова Дрогобича прибув до Харкова для підписання меморандуму і в ході візиту передав гуманітарний вантаж для місцевого підрозділу ДСНС. Після звільнення Ізюму з окупації, Дрогобич продовжив підтримувати місто-побратим, зокрема, надсилав туди гуманітарну допомогу.
Ізюм під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну
Ізюм армія РФ руйнувала з літаків та артилерії від березня. У місті зруйновані головні адміністративні будівлі, а також житлові багатоповерхівки. Місто наприкінці березня окупанти взяли в облогу, 1 квітня у Генштабі повідомили, що росіяни захопили Ізюм.
Ізюмський напрямок протягом весни та літа у Генштабі називали одним із найскладніших та найактивніших на Харківщині. Підрозділи ЗС Росії, які вчиняли воєнні злочини у Бучі Київської області, воювали після виходу з Київщини під Ізюмом. Журналісти-розслідувачі ідентифікували окупантів Ізюма.
Під час контрнаступу у вересні 2022 року Збройні сили України звільнили місто від загарбників, за участі президента України Володимира Зеленського над містом підняли український прапор.
На кладовищі у лісі, де облаштували позиції російські війська, виявили близько 450 могил часів окупації 15 вересня 2022 року. На більшості могил не було ні імен, ні прізвищ, лише номери Жителі Ізюма розповідають про зниклих безвісти, вбитих під обстрілами та закатованих людей.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
За інформацією начальника Слідчого управління поліції Харківщини Сергія Болвінова, у багатьох загиблих не було кінцівок або ж їх знайшли зі зв’язаними руками, осколковими пораненнями, пораненими або відсутніми геніталіями, переломами ребер, мотузками на шиї тощо. Для ідентифікації тіл були призначені відповідні судові молекулярно-генетичні експертизи.