Україна і світ

На Запоріжжі затримали агентів рф, які готували теракти проти командування ЗСУ

Нейтралізовано агентурну мережу фсб у результаті багатоетапної спецоперації на Запоріжжі. Зловмисники займались підготовкою терактів проти командного складу Сил оборони та співробітників СБУ, які дислокуються на території регіону і залучені до виконання бойових завдань на південному фронті.

Про це повідомляє Служба безпеки України

Для цього російська агентура збирала «погодинну» інформацію про місця тимчасового базування та маршрути переміщення українських захисників. Отримані відомості передавали до фсб у вигляді електронних геолокацій, медіафайлів і текстових повідомлень через закритий чат у месенджері Телеграм.

За координатами ворожих агентів окупанти хотіли здійснити прицільні удари крилатими або балістичними ракетами. Крім того, загарбники розглядали «варіант» фізичної ліквідації українських захисників через приведення в дію вибухівок, які планували встановити в районах базування Сил оборони.

Для підготовки терактів російські агенти отримали від своїх «кураторів» з фсб 4 тисячі доларів «авансу».

Однак зловмисників своєчасно викрили, задокументували злочинні дії і затримали під час виконання ворожого завдання.

Під час обшуків за місцями проживання затриманих вилучено: зброю, боєприпаси різного калібру, бойові та димові гранати з комплектуючими.

На підставі зібраних доказів затриманим повідомлено  про підозру за державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб. Їм обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-05-09 14:52:30