У Координаційному штабі представили благодійну ініціативу «Маленькі серця міцніші за сталь»
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2023/05/golovna-25-960x540-780x470.jpg)
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими відбувся брифінг, під час якого представникам ЗМІ розповіли про благодійну ініціативу «Маленькі серця міцніші за сталь».
Яку роль зіграв підбитий російський танк у благодійному проєкті? Хто долучився до нього? Та хто допомагає сьогодні діткам, чиї мами перебувають у російському полоні? Про це читайте в нашому матеріалі.
До приймалень Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими щодня звертаються приблизно 500 осіб
— У нас є один досить відомий підрозділ ГУР МОУ, він виконує досить складні завдання. Цей підрозділ підбив російський танк Т-80БВМ. Начальник Головного управління розвідки МО України Кирило Буданов передав його нам для благодійного проєкту, з транспортуванням допоміг Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Спільно з нашими американськими партнерами ми розпиляли на маленькі шматочки дуло згаданого танка. Шматочки продали по всьому світу і заробили близько півтора мільйона гривень. Зароблені кошти вирішили поділити на два напрямки: мілітарний (частина коштів пішла на допомогу Силам оборони. — Ред.) і гуманітарний, — розповіла голова «Благодійного фонду Діани Подолянчук» Діана Подолянчук.
За її словами, проєкт DESTROY THE TANK реалізовується спільно зі Сполученими Штатами Америки за підтримки Збройних Сил України — Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного та Начальника ГУР МОУ генерал-майора Кирила Буданова.
— Ми вирішили розвивати гуманітарний напрямок — а саме допомагати Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими, — додала Діана Подолянчук.
— Окрім роботи, яку проводить Координаційний штаб для повернення військовослужбовців і цивільних, у нас також є приймальня, яка працює безпосередньо з родинами. До приймалень щодня звертаються приблизно 500 осіб. Це 500 родин. І у кожної сім’ї є своя історія. Часто ми знаємо ці історії напам`ять і знаємо, наскільки важливо працювати з родинами і підтримувати батьків, сестер, братів, діток наших військовослужбовців і цивільних, які незаконно утримуються росією. Хочеться, щоб наші діти почувалися захищеними, щоб хоч трішки ці дні зробити для них яскравішими, — зауважила представниця Координаційного штабу Вікторія Цимбалюк.
Вона уточнила, що на частину коштів з продажу сувенірів, зроблених з підбитого російського танка, було придбано планшети для діток тих жінок, які перебувають у російському полоні або були звільнені з початку 2023 року.
Найчастіше замовляють такі сувеніри зі Сполучених Штатів Америки, Канади, Японії та країн Європи
— Жінки-полонені — це особливо чутлива тема. Вони мають бути репатрійовані, тобто повернуті без жодних умов. Водночас важливо підтримати маленьких українців, які чекали та продовжують чекати своїх матусь з полону. Тому цей благодійний захід для наших маленьких козачок та козаків, — зазначив представник Координаційного штабу Богдан Охріменко.
— Долучитись до цього проєкту і замовити сувенір (частинку ствола російського танка. — Ред.) можна на сайті нашого фонду в розділі DESTROY THE TANK. Найчастіше замовляють такі сувеніри зі Сполучених Штатів Америки, Канади, Японії та країн Європи. Люди сприймають це більше як жест на підтримку нашої країни. Для них важливо долучитись до цієї підтримки в такий спосіб. Один із напрямків нашої роботи — співпраця з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, — додала представниця благодійного фонду Gate To Ukraine Марина Дякун-Рудюк.
— Хочу подякувати всім, хто долучився до допомоги родинам полонених, усім, хто допомагає з обмінами. Ми всі чекаємо, коли повернуться наші рідні, брати, друзі. Мені дуже боляче про це говорити і я стараюсь зробити все, що можу, аби все це прискорити і допомогти дітям, — наголосила директор благодійної організації «Українська фундація «Мрія» Юлія Паєвська, яка пережила полон.
— Жінки, які перебувають у полоні, це найвразливіша категорія в цій війні. Бо вони багато місяців, деякі навіть понад рік, живуть, не знаючи нічого про своїх рідних, не знаючи нічого про своїх дітей. росія нехтує всіма положеннями Женевської конвенції, тому не надає інформації про людей, які в неї у полоні, не надає їм можливості спілкуватись з родинами, − розповіла представниця ГО «Рада дружин та матерів захисників України «ЖІНКИ зі СТАЛІ» Наталя Кравцова.
За словами організаторів благодійної ініціативи, DESTROY THE TANK — це спільний проєкт благодійного фонду Gate To Ukraine та «Благодійного фонду Діани Подолянчук».
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-05-06 15:42:43