Стартувала акція “Здавай кров — надихайся культурою”. Жителів Львівщини закликають долучитись до донації
На Львівщині стартувала акція “Здавай кров — надихайся культурою!”. Усі, хто здасть кров в обласному центрі, отримають безкоштовні квитки у музеї, театри, заповідники та філармонію. Таким чином організатори планують залучити більше донорів, адже потреба у крові велика. Про це Суспільному розповів ініціатор акції Захар Миляник.
Олексій Вознюк прийшов здавати кров уже вдесяте. Чоловік навіть має спеціальне посвідчення донора.
“Це один із напрямків, за яким ми можемо допомогти нашим Збройним силам. Це неважко, майже безболісно. Це нічого не коштує. Раз на два місяці, якщо це компоненти крові. Можна частіше, якщо це тромбоцити”, — каже донор Олексій Вознюк.
донор Олексій Вознюк здає кров у обласному центрі. Фото: Суспільне Львів
У травні в Львівському обласному центрі Служби крові стартувала акція “Здавай кров — надихайся культурою”. Усім донорам після забору крові дарують квитки на безкоштовне відвідування закладів культури.
“Це, як невеличка подяка за ту добру справу, яку роблять наші донори. В середньому, щоб ми мали такий повноцінний запас, ми орієнтуємося на 70-80 чоловік в день. Останні дні ми маємо більше 60 чоловік. Крім того, ми організовуємо виїзди. До акції доєдналися Львівська опера та драмтеатр імені Марії Заньковецької. А ще заповідники: “Нагуєвичі”, “Тустань” та кілька музеїв. Зокрема, львівський Музей історії релігії”, — говорить завідувач донорського відділення центру служби крові Ігор Горбаль.
Пробірки із активатором згортання крові. Фото: Суспільне Львів
“В нас є виставка відомого львівського графіка Миколи Опанащука. Він професор Львівської національної академії мистецтв. Крім того, в нас ще діє виставка, присвячена творчості Симона Чеховича. Симон Чехович — це живописець XVIII століття”, — розповідає директор музею Історії Релігії Орест Малець.
Львівський національний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької теж пропонує репертуар на травень.
“У травні ми чекаємо глядачів на нову унікальну виставу Семена Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм”. Це назва, яка дуже часто трапляється в афішах театрів опери. Але цього разу вона буде абсолютно іншою”, — каже заступниця керівника літературно-драматургічної частини театру Марія Дрозд.
Буклет із репертуаром театру імені Марії Заньковецької. Фото: Суспільне Львів
Наразі передбачили 500 квитків до театрів і музеїв, розповідає ініціатор акції Захар Миляник, який входить до опікунської ради Центру служби крові.
“Участь у цій акції беруть два національні театри, вісім обласних музеїв. Зараз доєдналася до нас національна філармонія. Також знаємо, що багато закладів культури з громад Львівщини мають на меті доєднатися. Від Дрогобиччини вже такий запит є”, — говорить ініціатор акції Захар Миляник.
Акція триватиме до кінця травня. Здати кров можна щодня у будні з 8:30 до 13:00 в обласному Центрі крові на вулиці Пекарській.
Як і хто може стати донором
- Донором крові можуть стати люди від 18 до 65 років (вага – не менше 60 кг).
- З собою потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код (якщо це ID-картка – то довідку про місце реєстрації).
- За 72 години не варто приймати ліки, що розріджують кров, наприклад, аспірин, анальгін.
- За 24 години не можна вживати алкоголь.
- Обов’язково потрібно добре виспатися, а в день донації легко поснідати (дозволено пити солодкий чай, морс, компот, мінеральну воду, а їсти — хліб, сухарі, варені каші, варення, рибу, овочі й фрукти, крім бананів.
- За 12 годин не варто вживати в їжу смажене, гостре, солоне, копчене, банани, яйця, молочні продукти і масло. Краще – солодкий чай, морс, компот, мінеральну воду, варення, хліб, сухарі, відварні крупи, рибу, овочі, фрукти (крім бананів).
- Рекомендується утриматися від куріння. Бажано не курити за годину до і після процедури донації.
- Гарне самопочуття після здаванням крові чи компонентів крові забезпечать 2 склянки соку або води, випиті перед донацією.
- Не варто приходити здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
- Перед донацією варто відверто відповісти на запитання лікаря і не приховувати інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.
Читайте також
“Найсмачніша донація зими”: у Львові донорів крові для військових пригощали пампухами
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Одна людина рятує трьох. Яка ситуація із донорством крові у Львові