Олексій Резніков презентував у Military Media Center новостворені консультаційно-дорадчі органи при Міноборони
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2023/04/5f6a4713-960x540-780x470.jpg)
У Military Media Center відбулася пресконференція, присвячена презентації Громадської антикорупційної ради та Офісу з підтримки змін при Міністерстві оборони.
У своєму вступному слові перед журналістами Міністр оборони України Олексій Резніков окреслив завдання цих новоутворених консультаційно-дорадчих органів.
За його словами, 24 лютого минулого року, коли війна з російським агресором змінила свій статус з гібридної на широкомасштабну, головним для нашого народу, нашої нації було виживання. Тож терміново вирішувалися завдання швидкої та якісної мобілізації, збільшення чисельності Збройних Сил України й забезпечення всього Сектору оборони необхідними для опору ворогові ресурсами: одягом, їжею й, насамперед, зброєю.
— І якщо ви всі пам’ятаєте, на початку наші партнери по великому рахунку готували до партизанської війни, тому більше йшлося про засоби ураження на короткі дистанції… Щастям було для нас з вами Stinger, Javelin, NLAW та Piorun. Зараз у нас на озброєнні є важка артилерія, HIMARS, бронетехніка майже всіх основних відомих вам типів і марок, створено танкову коаліцію, на бойовому чергуванні вже стоять Patriot. Сьогодні країни НАТО нам передають авіацію поки що радянського взірця, але я переконаний, що незабаром ми з вами будемо так само спокійно говорити, як і про Patriot, про сучасні бойові літаки, — зазначив Олексій Резніков. — Перший етап по виживанню ми з честю пройшли, зараз треба визначати нові цілі. Тому головне завдання міністерства — підвищення ефективності оборони, яка дасть можливість завершити цю війну Перемогою України й вийти на кордони 1991 року.
На думку міністра, перед державою стоїть ціль створити таку систему обороноздатності країни, котра буде спроможна тримати будь-який удар та унеможливить навіть бажання російської федерації вдатися до реваншу.
— Головною нашою цінністю є життя наших воїнів — Захисників і Захисниць, їхнє здоров’я. І навколо цього центру тяжіння ми вибудовуємо всі процеси: ми говоримо про зброю, підготовку, обслуговування і ремонт техніки. Чим більше людей ми збережемо, тим стійкішою буде наша оборона, тим стійкішою буде наша країна, — впевнений Олексій Резніков.
Міністр оборони підкреслив, що нині важливо покращити ефективність використання ресурсів, знаходити нові рішення задля забезпечення нашої армії всім необхідним:
— Ми повинні навіть під час війни не зупинятися й рухати ці реформи. У зв’язку з цим, після зустрічі на «Рамштайні» з Єнсом Столтенбергом, ми анонсували нашу домовленість про співпрацю з натівською системою технічного забезпечення і постачання NSPA. Я маю надію, що на саміті у Вільнюсі в липні буде оголошено про включення до пакета програми НАТО, що включатиме аналіз, аудит, рекомендації щодо покращення існуючих систем закупівель усіх видів, підготовку відповідних фахівців у системі Міністерства оборони. Це буде точно одним із системних кроків, які наближають нас до участі в Альянсі.
Олексій Резніков інформував журналістів, що просуванню цих реформ сприятиме не лише зовнішній аудит, а й робота новостворених у системі Міністерства оборони кількох консультаційно-дорадчих органів: Офісу з підтримки змін (ОПЗ), Громадської антикорупційної ради та Робочої групи з питань медичного забезпечення.
Очільницею ОПЗ стала Юлія Марушевська. Офіс перші свої зусилля спрямує на реформу сфери державних закупівель Міноборони, яка забезпечить безперервність, стійкість і керованість системи постачання для потреб ЗСУ. Команду із цієї реформи очолив Арсен Жумаділов, який, за словами Олексія Резнікова, має чималий досвід подібної роботи, зокрема у Міністерстві охорони здоров’я.
— Другий дуже важливий блок — це створення Громадської антикорупційної ради. За її склад проголосували тисячі людей. Я вважаю, що це серйозний мандат для її команди. Разом зі мною тут присутній обраний головою Ради Євген Грушовець та його заступник Анастасія Шуба, — зазначив Олексій Резніков.
Присутніх на пресконференції було поінформовано, що у складі Громадської антикорупційної ради створені та вже почали працювати три комісії: із забезпечення та закупівель, з моніторингу законодавства та нормотворчої діяльності і з питань комунікації, кадрової роботи та експертних обговорень.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-04-28 17:03:33