Олексій Резніков взяв участь в офіційному запуску єдиної координаційної платформи в галузі defense tech — BRAVE1
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2023/04/53c95a7f48039780f7d9cdb6ce345ef12c30360a-e1682660846666-960x540-780x470.jpeg)
Єдина платформа для співпраці defense-tech компаній, держави та військових в оборонних розробках BRAVE1 розроблена Міноборони спільно з Мінцифрою, Мінстратпромом, Мінекономіки та РНБО для того, щоб найкращі технології і технічні рішення якнайшвидше потрапляли на фронт, причому — у вигляді серійних виробів.
«Головна мета цього майданчика — зберегти життя наших воїнів. Щоб вистояти зараз і захистити країну у майбутньому, маємо бути спроможні дати відсіч ворогу, який переважає нас кількісно і має більше ресурсів. У нас немає іншого вибору, крім як створити найкращі, найпотужніші Сили оборони на континенті. Досягнення технологічної переваги — це один з головних пріоритетів», — цитує слова Олексія Резнікова Міністерство оборони України.
За його словами, Міністерство оборони формує політики у сфері ОВТ і виступає основним замовником. Але ця сфера не знаходиться у вакуумі, на неї впливають багато чинників, які за межами повноважень оборонного відомства. Регуляторна та кредитна політика, освіта, податки, підходи до експорту-імпорту тощо.
Тож для досягнення результату необхідні стабільно працюючі інноваційні підприємства та комфортні процедури, fast track на шляху від ідеї до серійного виробництва озброєнь та техніки.
Очільник вітчизняного оборонного відомства підкреслив, що Міноборони вже має успішний досвід у цій сфері.
«Раніше для постановки нового ОВТ на експлуатацію було потрібно близько 100 контактів з посадовцями, понад 100 документів і близько 2 років часу. Восени 2022 року ми провели реформу і вийшли на модель «єдиного вікна»: одна точка входу, 5 документів та близько 1,5 місяця часу. У 2022-2023 рр., якщо брати тільки вітчизняні розробки, ми прийняли на озброєння 14 видів ОВТ та ще 27 допустили до експлуатації. За останні півроку до експлуатації прийнято більше БПЛА, ніж за попередні 10 років. В Україні не було такої легальної опції, як боєприпас до БПЛА. Ми виявили 15 розробників, 5 з них подали заявки на вироби, 3 вже кодифіковані, погоджено накази на допуск до експлуатації. Ще дві заявки на стадії технічної документації, ми їх супроводжуємо», — підкреслив Міністр оборони.
Також Олексій Резніков наголосив, що в Україні багато креативних і кваліфікованих команд, які можуть створювати передові речі. Проте їм потрібна допомога на старті — з фінансуванням, з процедурами легалізації, доступом до виробничої бази, випробуваннями тощо, адже менше 10% тих, хто створює нові зразки ОВТ, спроможні на момент звернення до Міноборони підтвердити заявлені ТТХ та пройти відповідну легалізацію.
Міністр підкреслив, що саме тому створено цей кластер, який допоможе скоординувати зусилля усіх зацікавлених відомств, бізнесу, професійних спільнот. Кластер буде «ростити» ідеї і розробки до певного рівня зрілості, коли Міноборони зможе їх підхопити і провести усіма лабіринтами, до міжнародної кодифікації і реєстрів НАТО.
«Я особисто виступаю за всебічний розвиток українського ВПК, підприємств усіх форм власності. Війна довела, що спроможність самостійно виробляти високотехнологічну зброю — це одна зі складових справжньої незалежності. А в перспективі — потужний економічний чинник. Невдовзі Міноборони представить чергову порцію результатів у цій сфері. Працюємо на перемогу», — резюмував Міністр оборони.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-04-28 08:48:34