У Координаційному штабі розповіли, що інформація про місце утримання військовополоненого не впливає на швидкість обміну
Інформація про місце утримання зазвичай не впливає на швидкість обміну полонених військовослужбовців, часто цю інформацію Кординаційний штаб вже дізнається після обміну.
Про це йшлося під час зустрічі з родинами військовослужбовців окремої єгерської бригади у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
«Наприклад, коли на переговорах домовляються про повернення важкопоранених, то часто дані про те, де їх тримали, дізнаємося після обміну. Або коли є відомості, в якій колонії тримають нашого оборонця, та навіть у якому бараці — це не є гарантією того, що його вдасться забрати найближчим часом», — пояснили у штабі.
Крім того, на зустрічі обговорили збір інформації від тих, хто повернувся з неволі.
«Бесіди проводяться майже одразу після звільнення з полону. Оскільки багато захисників перебувають у неволі тривалий час, тому намагаємося все робити якомога оперативніше», — зауважив представник штабу.
У Координаційному штабі розповіли про деталі проведення службових розслідувань фактів зникнення безвісти військовослужбовців під час бойових дій.
«Не завжди свідчення побратимів бувають достовірними. Навіть якщо вони свідчать про пряме влучання в бліндаж, але немає тіл зниклих захисників, командир обліковує їх як зниклих безвісти. Бувало, що після таких свідчень людину потім знаходили в полоні», — йдеться у повідомленні.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-04-27 16:44:41