Найбільше від ворожих мін та вибухонебезпечних речовин постраждали Харківська, Херсонська та Миколаївська області — Руслан Берегуля

Про роботу щодо розмінування території, де велися активні бойові дії, в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив начальник Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України, керівник секретаріату Національного органу з питань протимінної діяльності полковник Руслан Берегуля.
— Від моменту широкомасштабного вторгнення росії в Україну окупанти постійно використовують різні види озброєння. Це призвело до значного забруднення великих територій мінами та іншими вибухонебезпечними предметами. На сьогодні потенційно забрудненими вважаються всі території, на яких велися бойові дії чи де завдавали ракетних ударів, а також землі, що перебувають під тимчасовою окупацією. За нашими підрахунками, це 174 тисячі квадратних кілометрів, включаючи морські акваторії, — зауважив офіцер ЗСУ.
Він уточнив, що площа деокупованих територій, на яких проводиться обстеження місцевості, нині становить близько 45 тисяч квадратних кілометрів. Здебільшого це землі сільськогосподарського призначення.
— Виконання заходів щодо розмінування на деокупованих територіях сьогодні проводиться в Київській, Чернігівській, Харківській, Миколаївській та Сумській областях. Найбільше від ворожих мін і вибухонебезпечних речовин постраждали Харківська, Херсонська та Миколаївська області. Першочерговими місцями, де проводиться розмінування, є об’єкти критичної інфраструктури, а також об’єкти, які забезпечують електроенергією, здійснюють газо- чи водопостачання. Також до цих пріоритетів належать місця проживання населення й землі сільськогосподарського призначення, — розповів армієць.
За його словами, до заходів щодо розмінування залучаються інженерно-саперні підрозділи Збройних Сил України, а також відповідні фахівці зі складу НГУ, ДССТ та ДСНС. Також у разі потреби широко залучаються вибухотехнічні групи Національної поліції.
— Зазначені підрозділи саперів проводять саме оперативне розмінування, що передбачає швидке вилучення вибухонебезпечних предметів на територіях найвищої пріоритетності. До заходів щодо гуманітарного розмінування рішенням керівництва Національного органу з питань протимінної діяльності залучаються міжнародні та вітчизняні неурядові організації, що пройшли відповідну сертифікацію, — насамкінець зазначив полковник Руслан Берегуля.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-04-22 20:17:46