Росіяни захопили будівлю католицького костелу у Бердянську
![](https://news.lviv-company.in.ua/wp-content/uploads/2023/04/1682163279_pexels-mddl-mn-14571599-768x432.jpg)
У тимчасово окупованому Бердянську росіяни захопили будівлю католицького костелу Різдва Пресвятої Діви Марії.
Про це повідомляє Бердянська міська військова адміністрація.
Зазначається, що у костелі не лише проводили служіння, там жителі та гості міста могли почути органну музику. А з початку окупації костел надавав укриття та допомогу всім, хто її потребував.
Отець Іван Левицький брав участь у проукраїнських мітингах.
Торік окупанти викрали священників греко-католицької церкви Богдана Галету та Івана Левицького. Їх звинуватили начебто у зберіганні вибухівки та співпраці з українськими спецслужбами.
Тоді пропагандистські ЗМІ писали, що нібито в костелі знайшли сховок зі зброєю, а самих священнослужителів засудили за те, що вони у 2015 році деякий час служили капеланами для української армії у зоні АТО.
Досі немає жодної інформації, чи живі священнослужителі, наголошують у міській адміністрації.
Ще раніше окупанти викрали голову Лютеранської громади Бердянська Артура Кожевнікова.
– Зараз же російські пропагандисти розганяють інформацію, начебто священнослужителі використовували персональні дані та біоматеріал вірян. Також у сюжетах згадують, що автори книг, які знайшли в костелі, закликали до повалення режиму Януковича.
Пропагандисти використали в своїх цілях навіть розташування костелу — нібито те, що він побудований навпроти вічного вогню, не випадково, що це протистояння з “русскім міром”, – розповіли Бердянській міській військовій адміністрації.
Також пропагандисти та загарбники поширюють фейки стосовно того, що вбрання священнослужителів та предмети для служінь слугували для окультних ритуалів.
У міськраді наголошують, що росіяни порушують права українців на свободу віросповідання.
Ворог унеможливлює діяльність релігійних громад, крім свого пропагандистського Московського патріархату.
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-04-22 14:26:51