У Мінсоцполітики представили візію майбутнього соціальної сфери
Міністр соціальної політики Оксана Жолнович під час інформаційного заходу «Нові горизонти соціальної роботи», організованого Міністерством соціальної політики України, в партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) до Всесвітнього дня соціальної роботи, презентувала пріоритетні напрями соціальної політики держави.
Участь у заході взяли представники громадського сектору, закладів вищої освіти, органів місцевого самоврядування, партнерських донорських організацій та експертного середовища, повідомляє Урядовий портал.
Детально міністр соціальної політики обґрунтувала важливість підтримки військових і членів їх сімей.
— Соціальний супровід наших захисників має починатись у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати) і завершуватись після їх демобілізації професійною інтеграцією. Анонсую, що зараз команда Мінсоцполітики працює над запуском важливого пілотного проекту зі створення патронатних служб у військових підрозділах. Це унікальний механізм, який допомагатиме цивільним адаптуватись у лавах ЗСУ. Паралельно надаватимемо соціальні послуги членам сімей військових, — заявила Оксана Жолнович.
Як основну місію соціальної політики Оксана Жолнович визначила створення в Україні умов для забезпечення добробуту та гідного життя людини у безбар’єрному суспільстві через доступні та зрозумілі для неї сервіси. Як пріоритетні напрями в контексті реалізації такої місії було визначено виховання дітей у сім’ях, доступ до якісних соціальних послуг, інтеграцію людей з інвалідністю в активне суспільне життя, ефективну систему соціальної підтримки, пенсійного та соціального страхування, а також цифровізацію сервісів.
Аналізуючи ці напрями, міністр поінформувала, що інтеграція людей з інвалідністю в активне суспільне життя має забезпечуватись із дотриманням гарантій європейських стандартів рівності, зокрема, шляхом оперативного забезпечення допоміжними засобами реабілітації, а також супроводу в працевлаштуванні чи адаптації до професійної діяльності.
— У фокусі нашої уваги — послуги. Маємо переформатувати підхід і надавати допомогу адресно не лише людям, але й громадам у цілому. Йдеться про стійкість і координацію активностей на локальному рівні. Зокрема, хочемо запровадити досвід Ізраїлю та побудувати в Україні центри життєстійкості. Їх ідея полягає в супроводі волонтерських спільнот на місцях із залученням соціальних працівників, менеджерів і психологів, — розповіла міністр соціальної політики.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Акцентуючи увагу на можливих варіантах мінімізації негативних наслідків демографічної кризи Оксана Жолнович зазначила, що ефективними кроками в цьому напрямі стануть забезпечення прозорості процедур усиновлення, перегляд системи виховання дітей в сімейних формах або в умовах, наближених до сімейних, удосконалення механізму забезпечення прийомних сімей житлом.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-03-23 00:42:21