Україна і світ

Система ППО Skynex: характеристики та призначення

Німеччина передасть Україні дві системи протиповітряної оборони малого радіуса дії Skynex. Про це заявив головний виконавчий директор компанії-виробника Rheinmetall Армін Паппергер.

Що відомо про системи ППО Skynex, їх особливості та технічні характеристики, читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Німецький Skynex: що відомо про системи ППО

Skynex — зенітний артилерійський комплекс виробництва німецького машинобудівного та зброєбудівного концерну  Rheinmetall. Компанія  представила систему ППО у листопаді 2021 року.

Зараз дивляться

Skynex належить до систем протиповітряної оборони малого радіуса дії на кшталт німецьких зенітних самохідних установок Gepard.

– Я б сказав, що Skynex – це сучасна версія Gepard. Що правда, Skynex вважається слабшою, тому що Gepard має два стволи, а у Skynex один ствол, – каже військовий експерт Олег Жданов.

Основним озброєнням Skynex є 35-мм автоматична гармата Oerlikon Mk3, яка має ефективну дальність стрільби 4 000 м та може видавати 1 000 пострілів за хвилину.

– Дальність системи Skynex трішки більша за 4 км. Тобто це система ближнього радіуса дії. Іншими словами, військова ППО. Skynex може захищати обʼєкти, наприклад, енергетичну інфраструктуру України. Тобто система ППО буде знищувати усе, що наближається до цілі. Німецька ППО може знищувати дрони та крилаті ракети на відстані 4 км, – зазначає Жданов.

Що стосується боєприпасів, то Skynex використовує артилерійські 35-мм боєприпаси Ahead з програмованим підривом. Тобто вони володіють підривачем снаряда таймерного типу. Ahead також розроблені компанією Rheinmetal. До речі, під час пострілу, вони не підпадають під дію електронних засобів протидії.

Програмовані 35-мм боєприпаси дають гарний функціонал по знищенню крилатих ракет та дронів-камікадзе ворога на ближніх дистанціях.

Фото: Rheinmetall

Особливості систем Skynex

До Skynex можна під’єднати інше обладнання та системи озброєння, у тому числі радар виявлення Oerlikon X-TAR3D Tactical, 35-мм спарену гармату Oerlikon GDF009 TREO, лазерну гармату Oerlikon та нову ракету Denel Cheetah C-RAM (Counter-Rocket, Artillery, Mortar).

Гарматний модуль системи оснащений радаром стеження X-діапазону, який забезпечує функцію автономного пошуку цілі. Це робить наведення на ціль простим та швидким.  Крім того, розробники заявили, що Skynex продемонструвала свою здатність уражати невеликий рій із малих повітряних дронів.

– До особливостей можна віднести автоматичність системи Skynex. У неї є одна 35-мм пушка, електронний приціл (радіолокаційна станція). Також Skynex здатна вмикатися у загальну систему ППО. Наприклад, може працювати з системами ППО середньої та великої дальності. Крім того, Skynex може отримувати дані від інших радіолокаційних станцій, – розповідає Жданов.

Крім того, стеження та ураження повітряної цілі виконується автоматично завдяки вбудованим процесором управління вогнем. А системою можна керувати дистанційно з іншого місця.

Також Skynex має систему управління та контролю Oerlikon Skymaster. Це універсальне рішення значно розширює можливості наземної протиповітряної оборони.

Система Oerlikon Skymaster здатна відображати загальну повітряну картину на основі всіх доступних джерел інформації. Також система управління забезпечує ефективну оцінку загроз у реальному часі та координує різнорідні системи зброї та управління вогнем у гнучкій системній архітектурі.

– Принцип роботи Skynex такий як і в Gepard. Тобто система виявляє повітряну ціль (реакція до 10 сек), починає відпрацьовувати по ній чергу боєприпасів шляхом  автоматичного наведення та електронних засобів наведення. Вірогідність ураження цілі майже 100% в радіусі дії пускової установки. Skynex працює на колісній базі та дуже схожа на колісну самохідну гаубицю, – підсумовує військовий експерт.

Технічні характеристики

До комплексу входять:

  • до чотирьох гармат Мк-3;
  • радари X-TAR3D або MSU;
  • система управління та контролю.

Система була представлена у 2021 році та має:

  • Дальність виявлення цілі – 30-50 км.
  • Ефективна дальність знищення цілі – 4 км.
  • Скорострільність – 1 000 пост./хв.
  • Вартість комплексу Skynex – $90,5 млн.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: Rheinmetall

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-01 13:38:25