Якщо хтось думає, що у країн світу є «синдром змученості» від війни в Україні, то це не так — Олексій Резніков
Під час телемарафону «Єдині новини» Міністр оборони України Олексій Резніков розповів про перебіг зустрічі у форматі «Рамштайн», літаки та «танковий ланч».
— У мене залишились надзвичайно позитивні враження від цієї зустрічі, — наголосив Міністр оборони України. — Це була корисна й насичена зустріч. По суті, антикремлівська коаліція вже складається з 54 країн. І оскільки зустріч у форматі «Рамштайн» відбувалась у Брюсселі в штаб-квартирі НАТО, то відразу ж відбулась і зустріч Міністеріуму НАТО за головуванням генерального секретаря Альянсу. Україна на цьому заході була почесним гостем.
За словами Міністра оборони України, під час численних зустрічей були обговорені деталі постачання зброї для України, а також деталі навчальних програм, у яких беруть участь військовослужбовці Збройних Сил України.
— Окрім усього, у нас відбувся так званий танковий ланч, — розповів Міністр оборони України. — Це коли зібралися представники країн, які зголосились дати для нас контрибуцію у вигляді танків.
На цій зустрічі було 17 країн. У результаті є повне розуміння стосовно підготовки українських танкових екіпажів й те, коли танкові батальйони вже будуть готові для застосування на полі бою.
— Я дуже задоволений цією зустріччю, — продовжив Міністр оборони України. — І якщо хтось думає, що у країн світу є «синдром змученості» від війни в Україні, то це не так. Наші партнери налаштовані дуже рішуче на нашу перемогу. Сьогодні всі вірять в перемогу України, всі бажають цієї перемоги.
За словами Міністра оборони України, держави світу побачили дуту велич так званої другої армії світу й те, що російських загарбників цілком реально стримати та перемогти.
— Весь світ надихається героїзмом українців, — підкреслив Міністр оборони України. — І всі прогресивні країни хочуть бути співавторами великої перемоги над росією.
Також під час зустрічей було обговорено питання надання Україні бойових літаків.
— Надання бойових літаків — це дуже складна платформа, — наголосив Міністр оборони України. — Вона потребує багато уваги. Це й підготовка льотчиків та технічного персоналу. Це платформа, яка спроможна нести в собі певний вид ракет, радарів, авіоніки. Всім цим потрібно вміти користуватись. І я точно знаю, що в нас будуть сучасні літаки.
За словами Міністра оборони України, наші партнери дуже професійно підходять до питань надання озброєння. Оцінюється багато чинників, як кількість та якість озброєння на складах країн партнерів. Наявність запасних частин та боєприпасів тощо. Крім цього, оцінюється час та можливості навчання іноземними інструкторами українських військових стосовно використання та обслуговування техніки. Міністр оборони запевнив, що консультації щодо передачі Україні літаків ведуться на всіх рівнях військового та політичного керівництва нашої держави.
— Рішення буде оголошено тоді, коли буде зрозуміло, яка саме авіаційна платформа буде базовою для нашої країни, — зазначив Міністр оборони України. — Тому який буде літак — час покаже. Наші пілоти готові вчитися на всіх видах літаків.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Тарас Грень.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2023-02-20 10:36:00