Режисер Хазанавічус про поїздку до Бучі та Ірпеня: Зазвичай таких людей бачиш лише в кіно
Французький кінорежисер, сценарист і актор Мішель Хазанавічус став амбасадором фандрейзингової платформи United24 на підтримку України. Днями він побував в містах Буча та Ірпінь на Київщині, поруйнованих під час повномасштабного вторгнення військ РФ.
Своїми враженнями від візиту на Київщину Мішель Хазанавічус поділився в ексклюзивному інтерв’ю керівниці інформаційної служби каналу ICTV Олені Фроляк.
За словами кінорежисера, поїздка до Бучі та Ірпеня була емоційно тяжкою.
Зараз дивляться
– Це була дуже напружена, тяжка поїздка. Ми були в тих місцях, де відбувалися найжорстокіші події. Почуття були змішані. По-перше, звісно, я відчув жахливий розпач, – зазначив він.
Режисер уточнив, що бачив знімки жахливих звірств росіян у Бучі, але це не зрівняти з тим, що відчуваєш та бачиш, слухаючи жителів міста.
Хазанавічус наголосив, що найбільше його вразили українці – місцеві мешканці, які намагалися зупинити російську армію, захистити своє місто та Україну. Режисер додав, що це справжні герої, хоч вони себе такими не вважають.
– В Ірпені я зустрів людей, які намагалися зупинити російських солдат і не були професійними військовими, але все одно захищали своє місто, Київ, Україну та всю Європу загалом. Я був вражений їхньою силою, поведінкою. Стільки гідності і простоти! Вони точно герої, але водночас і дуже дружні, з добрим почуттям гумору.
Вони не поводилися як герої, і я був вражений їхнім відчуттям життя і жагою до нього. Ніхто ніким не прикидається, кожен такий, як є, – розповів Хазанавічус.
Він додав, що зазвичай таких людей можна побачити лише на кіноекрані. Водночас у кіно цей героїзм постановочний, а тут справжній.
– Будівлі зі слідами від куль та бомбардувань, обличчя зі шрамами та іншими слідами війни. Ти бачиш зазвичай таких людей, таких героїчних людей лише у фільмах. Але у фільмах люди поводяться як герої, а тут люди прості, з почуттям гумору та без кіношного героїзму.
Мер Ірпеня показував мені фото з самого початку вторгнення: люди без особливого досвіду, не військові, без форми, лише зброя. Ти дивишся і думаєш: Вау, ці люди надерли зад росіянам, – наголосив Хазанавічус.
Режисер запевнив, що не боявся приїжджати зараз до України, коли лунають прогнози щодо нового наступу військ РФ. Візит до нашої країни він назвав великою честю.
– Для мене було великою честю приїхати. І почуття гордості за це переважало страх, коли я сюди їхав, – повідомив Хазанавічус.
Мішель Хазанавічус як новий амбасадор платформи United24, заснованої президентом Володимиром Зеленським, опікуватиметься напрямом Відбудова України разом із українською тенісисткою Еліною Світоліною. Як повідомили в Офісі президента України, вони, зокрема, підтримуватимуть збір коштів на відновлення двох житлових будинків в Ірпені.
У грудні минулого року Мішель Хазанавічус ініціював благодійний аукціон на підтримку України, лоти для якого надали всесвітньо відомі кіноактори: Том Генкс, Катрін Денев, Ален Делон, Наталі Портман. Частину зібраних коштів кінорежисер пожертвував через United24.
Фото: United24
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-02-11 11:58:10