Пожежа в авто: причини, перші ознаки та що робити
Вогонь в автівці може спалахнути несподівано. І за якихось 10-15 хвилин знищити транспортний засіб так, що його вже не вдасться відремонтувати. Та якщо ви вчасно помітите перші ознаки загоряння і будете правильно діяти, щоб його загасити, біди вдасться уникнути.
Все, що потрібно знати про пожежу в авто, Фактам ICTV розповів начальник відділу організації пожежно-рятувальних робіт ГУ ДСНС України в Черкаській області Володимир Гондзір.
Будь-яка пожежа в автомобілі, за винятком зумисних вибухів, починається із характерного запаху. Це перший, а іноді – і єдиний сигнал про небезпеку.
Зараз дивляться
Ще однією ознакою займання машини, яку в жодному разі не можна ігнорувати, є видимий дим.
Що робити, якщо авто загорілося
– Якщо сталася пожежа, передусім не панікуйте. Адже паніка паралізує вашу здатність мислити раціонально і діяти швидко та правильно, – радить рятувальник.
Якщо побачили чи відчули перші ознаки пожежі, дійте так:
- з’їдьте на узбіччя;
- зупиніться;
- вимкніть мотор;
- поставте авто на гальмо;
- заблокуйте колеса;
- швидко евакуюйте всіх пасажирів;
- заберіть з транспортного засобу документи та цінні речі.
Потім слід негайно зателефонувати за номером 101 чи 112, щоб викликати рятувальників.
Як загасити пожежу в авто
Доки рятувальники їдуть, знеструмте авто і починайте його гасити за допомогою вогнегасника. Якщо бачите, що пролилося пальне, то спершу варто гасити саме його.
Горить під капотом? Відкрийте замки капота і одразу спрямуйте туди вогнегасник, адже інтенсивність горіння після відкривання посилиться.
– Не бійтеся кликати на допомогу. Адже кілька водіїв з вогнегасниками, які будуть одночасно гасити ваше авто, швидше впораються з пожежею, – радить Володимир Гондзір.
Та навіть якщо вогнегасник один, пробуйте загасити вогонь іншими засобами – водою, землею, снігом, мокрою рядниною тощо.
Якщо ж ви бачите, що загасити пожежу самотужки не вдається, відійдіть від автомобіля на безпечну відстань – щонайменше на 10 метрів. Так ви будете в безпеці і не постраждаєте, якщо вибухне паливний бак.
Чому авто може спалахнути
Автівки загоряються з різних причин – зумисний підпал, обстріл, розташування транспортного засобу в безпосередній близькості від пожежі.
Інші фактори, які можуть викликати займання:
- Замикання електропроводки через неякісний сервіс, перегрівання дротів.
- Несправні гальмівні колодки – коли деталі занадто нагріваються, водій тисне на гальма і через іскру виникає пожежа.
- Використання пускових рідин, щоб автомобіль легше заводився. Проте багато хто забуває прочитати інструкцію із використання таких рідин, тому й виникають нещасні випадки.
- Заводський дефект машини.
- Перевезення легкозаймистих речовин.
– Загорітися може будь-який автомобіль, як старий, так і новий. На жаль, загоряння машини стає не таким вже й рідкісним явищем. І далеко не завжди в цьому винен водій, – визнає пожежник.
Та важливо в автівці мати справний вогнегасник, щоб загасити полум’я, доки воно не розгорілося. Якою б не була ваша машина, скільки б не коштувала і в якій би країні не виготовлялася, вона може спалахнути.
То ж не нехтуйте правилом і возіть із собою надійний автомобільний вогнегасник – порошковий або наповнений газами. А ось про пінні або водні засоби для гасіння краще забути через наявність у машинах внутрішніх електромереж і палива.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-02-02 15:36:55