Що робити при нудоті – радить лікар
Нудота – це симптом, а не хвороба, кажуть лікарі. І виділяють два види цього неприємного стану. Перший, пов’язують з органічною патологією, тобто нудити може за наявності певних хвороб. Другий – так звана функціональна нудота. Вона може виникати під час вагітності або ж стресу.
За таких умов жодного лікування не потрібно. А ще – нудота може виникнути при поганому травленні, вірусах та від неприємного запаху. Разом з терапевтом-гастроентерологом Юлією Ягодіновою, ми спробували розібратися, що робити у таких випадках та як полегшити неприємний стан.
- Не лягайте
Коли ви лежите, шлунковий сік може піднятися по стравоходу, посилюючи відчуття нудоти і дискомфорту. Саме через це лікарі не радять лягати відразу після прийому їжі.
Зараз дивляться
– Потрібно більше рухатися. Лягати можна не раніше ніж пів години після їжі. Тому що відбувається закид жовчі із дванадцятипалої кишки в шлунок, а потім у стравохід і вам буде гірше, якщо одразу ляжете. Варто також не їсти за 4 години до сну, – радить терапевт -гастроентеролог Юлія Ягодінова.
- Відкрийте вікно або вийдіть на свіже повітря.
Свіже повітря полегшує нудоту. Особливо корисно це робити вагітним.
– При вагітності зранку потрібно пити воду. Не потрібно наїдатися. Люди часто кажуть: поїж, ти ж вагітна, поїж за двох. Цього не потрібно робити. При такій нудоті лише свіже повітря, – рекомендує Юлія Ягодінова
- Правильно дихайте
Особливо корисно це робити, якщо нудота викликана стресом або тривогою. Для цього варто зробити глибокий вдих через ніс, затримати дихання на три секунди і повільно видихнути. Повторювати кілька разів.
- Пийте більше рідини
Утім, пити варто маленькими ковтками впродовж усього дня. Вода має бути кімнатної температури. Можна також додати сік лимона. У них міститься корисна для травлення лимонна кислота. Якщо нудота викликана запором, тепла вода з лимонним соком допоможе стимулювати кишківник. Тільки не перестарайтеся — зайва кількість лимонної кислоти може посилити нудоту.
– Утім, це можна робити, якщо у вас немає патологій шлунково-кишкового тракту. Лише за таких умов можна додавати лимонний сік до води. Він також стимулюватиме рецептори і нудота зменшуватиметься. Але не на голодний шлунок, – попереджає лікарка.
- Виключіть з раціону важку їжу.
Зазвичай для відновлення після нудоти радять їсти банани, рис, яблучне пюре. А ось від смаженого, молочного та м’яса варто відмовитися.
– Більше їжте клітковини, приберіть всю жирну їжу, або ж продукт, який викликає у вас цей неприємний стан. Все це може провокувати центри нудоти. Якщо є психогенний фактор – прибираєте цей фактор, – радить лікарка.
Також при нудоті можна зробити холодний компрес. А ще – не одягати тісні речі та не пити газовані напої. Вони можуть викликати здуття живота. До того ж велика кількість цукру, який міститься в цих напоях, може посилити нудоту. Якщо ж нудота не проходить впродовж трьох-чотирьох днів – обов’язково зверніться до лікаря. А ось якщо відчуваєте разом з нудотою ще й біль у грудях – негайно до медиків. Бо такі симптоми можуть бути ознакою інфаркту. І не приймайте самостійно жодних ліків.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-01-28 11:58:32