Львівський портал

9 листопада – День української писемності та мови

9 листопада в Україні святкують День української писемності та мови. Це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, передає Львівський портал.

 

 

У День української писемності та мови традиційно:

Реклама партнерів

  • покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю;
  • відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
  • заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
  • стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика – конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн із 20 країн світу.

Зазначимо, що 9 листопада також  відбувається щорічна акція «Радіодиктант національної єдності». Як повідомляє організатор – «Суспільне», читатиме диктант акторка Римма Зюбіна у читальній залі бібліотеки імені Вернадського в Києві.

«Час для надсилання готового тексту – астрономічна доба. Текст диктанту оприлюднять на сайті UA: Українське радіо 11 листопада об 11:00 год. Роботи прийматимуть онлайн та офлайн. Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада. Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd[email protected]», – повідомляють організатори 20-го ювілейного диктанту.

Трансляція відбудеться на радіо – «UA: Українське радіо», «UA: Радіо Культура»; на телебаченні – «UA: Перший», «UA: Культура» та регіональному суспільному телебаченні; в інтернеті – ютуб-канал та фейсбук-сторінка «UA: Українське радіо».

Повідомляється, що усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1-2 місяців, залежно від кількості отриманих листів.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2020-11-09 09:32:59

Back to top button