8 липня Львів попрощається з двома воїнами

У вівторок, 8 липня, Львів попрощається з військовослужбовцями Романом Свянтком та Богданом Знаком, які віддали життя, захищаючи Україну від російських окупантів. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі мерії.
Чин похорону обох воїнів розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла. Опісля, орієнтовно об 11:30, відбудеться загальноміська церемонія прощання на площі Ринок.
Романа Свянтка поховають на Личаківському кладовищі, на полі Почесних поховань новітніх Героїв, Богдана Знака – на Голосківському кладовищі, на полі ветеранів 34-В).
Львів’ян долучитись до міської церемонії прощання та утриматися в цей час від розважальних заходів і святкувань.
Біографічні довідки захисників
Роман Свянтко (06.03.2001 – 13.03.2022) був уродженцем села Мовчанівка Тернопільської області. Навчався у Підволочиській школі та у Підволочиському ліцеї імені Івана Франка Підволочиської селищної ради Тернопільської області. Згодом здобув професію механіка у Підволочиському професійному ліцеї.
Працював у сфері будівництва на приватному підприємстві.
Зі слів рідних, щиро захоплювався технікою – любив розбиратися в її роботі, ремонтувати та вдосконалювати. Подорожі приносили йому натхнення та радість відкриттів. Був дуже доброю, жертовною людиною, завжди готовою допомогти іншим, навіть ціною власного спокою.
З початком повномасштабного вторгнення став на захист Батьківщини від вторгнення російських окупантів. Боронив територіальну цілісність та суверенітет України на Київському напрямку у лавах 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців Збройних Сил України.
У Романа Свянтка залишилися дружина, син, сестра, брат, тітка, бабуся та прабабуся.
Львів’янин Богдан Знак (14.05.1975 – 01.07.2025) навчався у середній загальноосвітній школі I-III ступенів №36 м.Львова. Згодом здобув професію слюсаря з ремонту автомобілів у Міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту та будівництва (колишнє Професійно-технічне училище № 57 м. Львова).
Працював слюсарем-електриком у Первинній профспілковій організації комунального підприємства «Тролейбусне депо № 1».
Зі слів рідних, любив риболовлю, був добрим, чесним і працьовитим – завжди сумлінно ставився до справи та з повагою до людей.
У 2024 році став на захист Батьківщини від вторгнення російських окупантів. Боронив територіальну цілісність та суверенітет України на Кіровоградському та Північно-Слобожанському напрямках у складі військової частини А5011 Збройних Сил України.
У Богдана Знака залишилися мати та сестра.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-07 16:07:00