Львівський портал

78-річна львів’янка яка без помилок написала радіодиктант отримала нагороду від Львова

78-річна львів’янка Христина Гоянюк другий рік поспіль єдина в Україні написала текст радіодиктанту без помилок (хоча й раніше писала диктанти на відмінно) отримала 25 тисяч гривень премії від громади Львова. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міськради.

Вручив подяку і грошову винагороду у розмірі 25 тисяч гривень пані Христині мер Львова Андрій Садовий.

«Ми дякуємо вам за любов до рідної мови і за щорічну участь у радіодиктанті. Я думаю, що це справедливо віддячити вам премією у розмірі 25 тисяч гривень – по тисячі за кожен написаний диктант. Знаю, що ви не будете зупинятись, тому бажаю вас ще багато років сил для підтримання цієї традиції», – зазначив мер Львова.

Під час зустрічі Христина Гоянюк розповіла, чому вирішила почати писати радіодиктанти.

«Я почала писати диктанти завдяки своєму татові. Він був вчителем української мови і літератури. Коли в 2000 році започаткували традиції радіодиктантів, він закликав мене писати його разом. І з того часу я щороку приїжджала до тата, писали диктант. Потім батько помер, але я продовжила писати диктант.

Більшість дикантів я писала без помилок, кілька разів було по одній помилці. Для мене це – велика праця, це не просто сісти і написати. Потрібно уважно слухати, аналізувати текст, перечитувати правила, поновлювати свої знання», – поділилася Христина Гоянюк.

Як повідомляв Львівський портал, 78-річна львів’янка Христина Гоянюк – багаторазова переможниця радіодиктанту. Вона не пропустила жодного диктанту з 2000 року. У 2023 році Христина стала однією з двох учасниць, які написали диктант без помилок.

Також вона стала рекордсменкою України, написавши найбільше радіодиктантів національної єдності.

А цьогорічний радіодиктант називався «Магія голосу», текст написала Оксана Забужко, читав його військовий Павло Вишебаба. Ба більше, диктант писали не лише українці в різних регіонах, а й військові на передовій, зокрема й в Курській області росії.

Радіодиктант започаткувала команда Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді щороку з нагоди Дня української писемності та мови українці одночасно пишуть спеціально створені тексти.

У 2022 році, попри початок повномасштабного вторгнення рф, радіодиктант написала рекордна кількість учасників – більше пів мільйона людей на всіх шести континентах, зокрема й учені на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-12-07 19:23:00