Україна і світ

57-річній американці вперше у світі провели повністю роботизовану трансплантацію обох легень


У клініці NYU Langone Health в Нью-Йорку команда під керівництвом хірургині Стефані Чанг уперше в історії провела повністю роботизовану трансплантацію обох легень 57-річній пацієнтці Шеріл Мехркар.

Як робот-хірург проводив трансплантацію легень

Жінці майже 14 років тому діагностували ХОЗЛ – хронічне обструктивне захворювання легень. Це невиліковна хвороба, яка ускладнює дихання.

Після того, як Мерхкар перехворіла на Covid-19, ХОЗЛ загострилася.

Подвійна трансплантація була виконана 22 жовтня, через чотири дні після того, як пацієнтку додали до списку трансплантації. Цьому передували місяці ретельних обстежень.

Чанг та її команда використали робота da Vinci Xi, який розроблений якраз для виконання мінімально інвазивних трансплантацій.

– Використовуючи роботизовані системи, ми прагнемо зменшити вплив цієї складної операції на пацієнтів, забезпечити найкращий можливий результат, – наголосила Стефані Чанг.

Робот-хірург зробив невеликі надрізи між ребрами, потім видалив через них пошкоджені легені і замінив їх донорськими.

Пацієнтка зможе повернутися до активного життя

Медична спільнота США вже назвала цю операцію переломним моментом у трансплантації легень у всьому світі.

Мехркар, волонтерка екстреної медичної допомоги пожежної служби Юніон-Вейл в окрузі Датчесс, штат Нью-Йорк, успадкувала генетичний ризик захворювання легень.

Вона знала про це і намагалася жити на повну, доки не з’являться прояви хвороби.

Жінка займалася підводним плаванням, разом зі своїм чоловіком Шахіном здобула чорний пояс з карате. Багато років вони викладали молоді бойові мистецтва. Але в 41 рік хвороба її таки наздогнала.

Мехркар сказала, що вдячна донору та його родині за те, що дали їй ще один шанс на життя.

І, звісно, жінка із захватом говорить про лікарів, які успішно провели унікальну операцію з трансплантації, залучивши робота, і дали їй надію на повернення до активного життя.

Джерело: MedicalXpress

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: NYU Langone Health

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-23 13:20:00