47% українців за вступ до НАТО, навіть якщо не вдасться повернути захоплені землі
Майже половина українців згодні на вступ до НАТО, навіть якщо частина територій залишиться під окупацією Росії.
Такі результати дослідження, яке було проведено соціологічною службою Центру Разумкова у співпраці з Фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва.
Українці обирають між безпекою та територіальною цілісністю
Згідно з результатами дослідження, 47% респондентів готові підтримати вступ України до НАТО, навіть якщо частина територій залишиться під окупацією РФ. Натомість 36% опитаних висловили неготовність до такого компромісу.
При цьому у червні цього року лише 33% українців схвалювали такий сценарій.
Найбільше проти вступу до НАТО за умов окупації висловлюються:
- люди старші 50 років (40%);
- мешканці східних (36%), центральних (38%) та південних (48%) регіонів;
- особи, що перебувають за межею бідності (46%);
- українці, які мають рідних на тимчасово окупованих територіях (42%).
Щодо загального ставлення до безпеки країни, 55% опитаних вважають, що найкращим варіантом захисту є вступ до НАТО.
Нейтральний статус з міжнародними гарантіями підтримують 12%, а позаблоковий статус чи самостійна оборона мають найменшу підтримку – лише по 3%.
Опитування провели Фонд Демократичні ініціативи та Центр Разумкова з 29 листопада по 14 грудня 2024 року. Вибірка – 1 518 респондентів від 18 років з 24 областей України (крім тимчасово окупованих територій).
Опитування проводилось методом особистого інтерв’ю за стратифікованою багатоступеневою вибіркою з квотним відбором респондентів за статтю та віком на заключному етапі. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%.
Офіційна позиція Києва залишається незмінною: Україна не готова йти на територіальні поступки чи заморожувати конфлікт, адже це лише відтермінує можливий новий напад з боку Росії.
Раніше дослідження Центру Нова Європа показало, що більшість українців підтримують поступовий вступ до НАТО за прикладом Західної Німеччини.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-23 23:24:00