Львівський портал

445 рішень МСЕК щодо інвалідності посадовцям скасовано, – МОЗ

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) опрацювала 1692 із 2636 справ щодо посадовців. Станом на 1 липня вже скасували 445 рішень. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Станом на 1 липня за результатами перевірки скасували 445-те рішення МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям. Ще у 226 випадках ухвалили рішення про зміну групи інвалідності, а в 60 – терміну встановлення інвалідності.

Найбільша кількість посадовців, яким було встановлено інвалідність і щодо яких триває перевірка, припадає на:

  • Державну митну службу – 810 справ, із яких 369 уже розглянули, 129 рішень скасували, а у 78 випадках – змінили рішення;
  • Державну податкову служба – 518 справ, із яких 291 розглянули, 90 рішень скасували, 64 –змінили;
  • Органи прокуратури – 448 справ із яких 203 вже розглянуто, 80 рішень скасували, у 45 випадках рішення змінили, а 121 людину викликали на дообстеження.

Передісторія

На початку жовтня у Хмельницькому на масштабній корупційній схемі затримали керівницю МСЕК Тетяну Крупу і її сина Олександра, посадовця обласного управління Пенсійного фонду. Вони за гроші оформляли фіктивну інвалідність військовозобов’язаним.

Під час обшуків у фігурантів знайшли майже 6 млн доларів готівкою, купи грошей були сховані по всіх шафах і шухлядах. При цьому очільниця МСЕК викинула через вікно дві сумки, напаковані 0,5 млн доларів.

Невдовзі журналісти повідомили, що саме через Тетяну й Олександра Крупу фіктивну інвалідність могли оформити 50 прокурорів.

Згодом на Хмельниччині викрили нових медиків МСЕК, які торгували статусом інваліда. Також посадовців МСЕК спіймали й у Рівному, вони за 15-20 тисяч доларів встановлювали фейковий діагноз військовозобов’язаним.

Президент Володимир Зеленський, реагуючи на всі ці викриття, заявив, що вимагає від правоохоронців «жорстких рішень» щодо корупційних МСЕК та видачі фіктивних статусів про інвалідність, зокрема й прокурорам.

Зрештою МОЗ скасувало інвалідність 74 військовозобов’язаним, яку встановила Хмельницька МСЕК. За останніми даними СБУ, протягом 2024 року підозри отримали 64 посадовці МСЕК, також скасовано понад 4000 висновків про інвалідність.

Крім того, після цього Міністерство охорони здоров’я звільнило топпосадовців, безпосередньо пов’язаних із МСЕК.

Також на тлі скандалу з масовим отриманням інвалідності прокурорів у відставку подав уже ексгенпрокурор України Андрій Костін. Верховна Рада підтримала його звільнення.



Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2025-07-01 19:28:00

Магазин автозапчастин AvtoBot м.Ніжин