Україна і світ

4 роки позбавлення волі: у Китаї засудили журналістку за висвітлення Covid-19

У Китаї суд виніс вирок громадській журналістці Жань Жан, яка повідомляла про початок коронавірусної пандемії у місті Ухань в лютому 2020 року, та засудив її до чотирьох років позбавлення волі.

37-річна Жань Жан знімала на відео про переповнені крематорії та лікарні, які широко розходилися у соцмережах. Ці кадри показували, як місто намагається протидіяти поширенню коронавірусу на початку спалаху.

Китайський суд звинуватив жінку у пошуку приводів для сварок та провокуванні турбот за її висвітлення хаотичної першої реакції на перші випадки коронавірусної інфекції.

За словами її адвоката, наразі є підстави турбуватися про здоров’я Жань. Вона оголосила про голодування ще у червні 2020 року, зараз її годують силоміць через ніс.

Жань Жан є першою затриманою серед  групи громадських журналістів, яких затримали цього річ через висвітлення ситуації, яка сталася в Ухані через виявлення випадків коронавірусу.

Україна-Китай

Україна веде переговори з Китаєм щодо постачання вакцини проти коронавірусу.

За словами очільника МЗС, українська влада, президент, посли за кордоном допомагають МОЗ забезпечити постачання вакцин з різних країн світу.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-12-28 11:06:33

Back to top button