Україна і світ

27 томів щоденників Алана Рікмана видадуть однією книгою

Щоденники Алана Рікмана з 27 рукописними томами дотепних і відвертих думок про його кар’єру і життя планують зібрати в одну книгу.

Рікман почав писати щоденники від руки на початку 1990-х років з наміром, що вони коли-небудь будуть опубліковані. Тоді його акторська кар’єра по-справжньому почалася.

Він вів щоденники протягом 25 років, знімаючись в Пошуках галактики, франшизі про Гаррі Поттера та інших проектах. Він писав аж до своєї смерті у 2016 році.

Він також був широко відомим завдяки своїм кінематографічним поворотам: сардонічний лиходій Ганс Грубер в Міцному горішку 1988 року і шериф Ноттінгема в фільмі Робін Гуд: Принц злодіїв 1991 року.

Щоденники Алана Рікмана буде редагувати Алан Тейлор — редактор Scottish Review of Books.

— Я рада, що Canongate будуть публікувати щоденники Алана, і не могла навіть мріяти про призначення кращого редактора, ніж Алан Тейлор.

Щоденники показують не тільки це. Алан Рікман актор, але справжній Алан — його почуття гумору, його гостра спостережливість, його майстерність і його відданість мистецтву, — сказала вдова Рікмана Риму Хортон.

У щоденниках Рікман ділиться думками про гру — своєї власної та тими, які спостерігав на знімальному майданчику. Алан — завзятий любитель театру, який відвідував кілька вистав на тиждень, тому також написав огляди п’єс.

Щоденники також розкажуть про його оточення, інтерес до політики (Рікман описав себе як народжений член Лейбористської партії з візитною карткою) і закулісних історіях про Гаррі Поттера, де він пропрацював десять років.

— Але найбільше в щоденниках розкривається справжній Алан Рікман: смішний, пристрасний, іноді провокаційний. Вони дають свіжий погляд на його мистецтво. Він писав свої щоденники, як якби балакав з близьким другом.

Вони забезпечують ідеальні поєднання: короткі, змістовні абзаци, великі картини та загадкове розуміння самого себе, своїх однолітків і світу навколо нього. Вони інтимні, проникливі та дуже кумедні, — кажуть в Canongate.

Директор Canongate Саймон Торогуд, який купив права на аукціоні у літературної агенції DHH, сказав, що прихильників Рікмана чекає рідкісне задоволення. Щоденники Алана Рікмана вийдуть восени 2022 року по всьому світу.

Хто із знаменитостей помер у 2016 році: 20 символів епохи

2016 рік називають “чорним роком смерті” через велику кількість смертей знаменитостей – символів ХХ століття. З цими людьми пішла епоха. Зокрема, померли Фідель Кастро та Девід Боуї.

Фото: Деніел Редкліфф

Джерело: The Guardian

2016 рік називають “чорним роком смерті” через велику кількість смертей знаменитостей – символів ХХ століття. З цими людьми пішла епоха. Зокрема, померли Фідель Кастро та Девід Боуї.Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-21 17:51:49

Back to top button