Україна і світ

18 років у ремісії після лікування раку крові: експерти про новаторський метод імунотерапії

Експерти повідомили, що жінка, яка пройшла лікування солідної пухлини за допомогою новаторського типу імунотерапії, перебуває в стані ремісії вже понад 18 років без подальшого лікування.

Терапія Т-клітинами

Терапія полягає в тому, що Т-клітини, тип білих кров’яних клітин, беруть у пацієнта і піддають генній інженерії для виявлення і знищення ракових клітин. Ці модифіковані Т-клітини вирощують у лабораторії, а потім вводять назад пацієнту.

– Важливим є те, що терапію проводили для типу солідної пухлини, званої нейробластомою, рідкісного раку нервової тканини, що розвивається в дітей, – ідеться в повідомленні.

Результати дослідження

Як розповіла професорка Хелен Хеслоп, співавторка дослідження з Медичного коледжу Бейлора в Х’юстоні, штат Техас, у період із 2004 по 2009 роки вони відібрали 19 дітей для участі в клінічному дослідженні першої фази терапії нейробластоми з використанням CAR-T-клітин.

За сім років терапії 12 пацієнтів померли через рецидив нейробластоми. Серед сімох, які вижили, п’ятеро були вільні від раку, коли їм було призначено терапію CAR T-клітинами, але раніше вони лікувалися від нейробластоми з використанням інших підходів і мали високий ризик рецидиву.

У двох інших пацієнтів, які вижили, рак активно ріс або поширювався, коли вони отримували терапію CAR T-клітин, але згодом перейшов у повну ремісію.

Вагітність після лікування

Один із цих пацієнтів припинив участь у сеансах подальшого спостереження через вісім років після лікування, але інший продовжував і залишався вільним від раку понад 18 років.

– Їй ніколи не була потрібна ніяка інша терапія, і, ймовірно, вона є найдовгоживучішою пацієнткою з раком, яка отримувала терапію CAR-T, – пишуть дослідники.

За їхніми словами, обнадіює те, що згодом у неї було дві доношені вагітності з нормальними дітьми.

Хеслоп додає, що нові форми терапії CAR T-клітинами продемонстрували вищу ефективність і можуть також допомогти в боротьбі з деякими типами пухлин головного мозку в дітей.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-18 09:29:00