18 років на «швидкій» у Колумбії, а тепер — піхотинець в Україні: чому «Мігель» захищає наш дім

Колишній парамедик з Колумбії на псевдо «Мігель», який приїхав до України, щоб бути бойовим медиком, але через мовний бар’єр став піхотинцем, тепер вивчає українську мову, співаючи «Червону калину», та продовжує рятувати побратимів на полі бою.
Про історію іноземного добровольця розповіли на сторінці 2-го Інтернаціонального Легіону оборони України.
Зазначається, що 98-ма дивізія має досвід загарбницьких воєн в Ічкерії, Грузії та Сирії. «Але тепер у її лавах — люди без належної підготовки, з кримінальним минулим, яких випускають із колоній і кидають на штурми. Людський ресурс, списаний наперед», — йдеться у повідомленні.
Полонені зізнаються, що були виснажені, деморалізовані й не розуміли, за що воюють. «Гроші, амністія, обіцянки — усе зникає під першим обстрілом. А вижити хочеться всім», — переказують у бригаді слова полонених.
Спочатку, зізнається боєць, на передовій було важко, але з часом він зрозумів, що і проти артилерії можна боротися: «Треба атакувати і відходити, атакувати і відходити. Таким чином я вижив».
Найскладнішим, за його словами, є подолати страх під час першого бою. «Це проблема: люди виходять на перший бій і після нього через страх вирішують, що вони не здатні воювати. Але треба адаптуватися», — каже він.
Попри те, що він не став медиком офіційно, йому неодноразово доводилося допомагати пораненим побратимам. «Найбільше запам’яталися перші випадки, але кожен з них надихає продовжувати боротьбу й допомагати людям. Ми всі у Легіоні — одна родина, завжди допомагаємо одне одному», — підсумовує Мігель.
Як повідомляла АрміяInform, мобільна вогнева група «Хмарик», на рахунку якої — 24 збиті ударні дрони та три крилаті ракети, продовжує захищати українське небо на східному напрямку, демонструючи високий професіоналізм та командну роботу.