Львівський портал

17-річну дівчинку, у якої через covid було уражено 90% легень, відключили від апарату ШВЛ

17-річну мешканку Ходорова, у якої через коронавірусну інфекцію було  уражено 90% легень, уже відключили від апарату ШВЛ. Про це йдеться на Facebook-сторінці Львівської обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ, де лікується дівчина.

Медики розповідають, що дівчинка впевнено одужує: минулого тижня її відключили від екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО), а сьогодні від апарату штучної вентиляції легень. Вже за кілька днів її переведуть з реанімації у звичайне відділення.

«У дитини були настільки уражені легені, що на якомусь етапі одна легеня просто розірвалася. Тому був залучений торакальний хірург. При коронавірусі легенева тканина ущільнюється, розвивається РДС-синдром. Тому дівчинка була підключена до ЕКМО. Так ми виграли можливість скоригувати параметри ШВЛ. За ці кілька днів легеня загоїлася і дитина вже може сама дихати. Так було прийняте рішення про зняття з ШВЛ», – розповідає реаніматолог-анестезіолог Богдан Булькевич.

З дівчинкою ще працює команда реанімації. Вона має хороші аналізи, динаміка позитивна, вона також потребуватиме реабілітації. Зараз з нею працює психолог лікарні.

«Ми зараз працюємо з пацієнткою за реабілітаційною програмою. Вона вже почала сидіти, дуже гарно взаємодіє зі мною у рамках арт-терапії. День за днем додаємо заняття за методикою Монтессорі, щоб допомогти дівчинці краще справлятись», – каже психолог лікарні Христина Богатирьова .

У медзакладі додали, що це другий випадок в Україні серед дітей, коли дитина вижила і матиме повноцінне життя. І всі двоє дітей – з львівського ОХМАТДИТу!

Як повідомляв Львівський портал, на початку березня у дівчинки піднялася температура, їй зробили тест і підтвердили коронавірус. Тато вчасно звернувся за допомогою, але стан дитини стрімко погіршувався, тож її перевели до реанімації і підключили до ШВЛ. Легені у дівчинки були уражені на 90%. Тому медики підключили її до ЕКМО (екстракорпоральна мембранна оксигенація, – ред).

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: ОХМАДИТ

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-04-06 16:31:16

Back to top button