Львівський портал

15 лютого відзначають Стрітення Господнє

15 лютого за Юліанським календарем віряни відзначають Стрітення Господнє. Цього дня, за традицією, посвячують в церкві свічки, які несуть до своїх домівок як символ світла і очищення. Про це повідомляє РІСУ, передає Львівський портал.

Празник Стрітення Господнього входить до дванадцяти найбільших церковних свят. Урочисто його почали відзначати з кінця V ст., хоча згадки про його святкування у Єрусалимі датовані уже другою половиною IV ст.

Першу згадку про святкування празника подає паломниця С. Етерія у своєму щоденнику, де називає його «40 днем після Богоявлення».

Його святкування описує так: «Сороковий день після Богоявлення святкується дійсно з найбільшою урочистістю. Цього дня йде процесія до храму Воскресення, де всі збираються на Літургію. Правиться за приписаним порядком з найбільшою урочистістю, наче на Пасху. Усі священики проповідують і також єпископ. Усі вони пояснюють текст Євангелія, де говориться, що 40 дня Йосиф і Марія принесли Господа до храму» (Гл. 26).

Реклама партнерів

На Стрітення Господнє у Львові свій престольний празник відзначають такі святині:

УГКЦ

  • Військовий храм Стрітення Господнього (вул. Батуринська 1, бічна вулиці Клепарівської).
  • Храм Стрітення Господнього Українського Католицького Університету (вул. Свенціцького, 17)

ПЦУ

  • Стрітення ГНІХ (вул. Княгині Ольги, 5).
  • Стрітення ГНІХ (вул. вул. В. Великого, 14).

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2021-02-15 12:31:50

Back to top button