120 тис. грн щомісяця. Українці довічно утримуватимуть скандальну суддю Ліану Курило
Вища рада правосуддя звільнила у відставку суддю Харківського апеляційного адмінсуду Ліану Курило. Тепер суддя буде довічно утримуватися коштом українців. Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
Як повідомляється, під час Революції Гідності Курило заборонила встановити агітаційні намети у Барвінковому на Харківщині. Крім того, за період суддівства Курило та її рідні обросли майном та нерухомістю, що не відповідають доходам із декларацій.
Ліана Курило – суддя Харківського апеляційного адміністративного суду, яку в січні цього року відрядили до Другого апеляційного адмінсуду Харкова.
Узимку 2014 року, коли в Україні тривала Революція Гідності, Курило у складі колегії суддів залишила в силі постанову, що забороняла Всеукраїнському об’єднанню «Свобода» встановити агітаційні намети в Барвінковому на Харківщині. У постанові йшлося про те, що намети порушуватимуть право містян на відпочинок.
На співбесіді під час кваліфікаційного оцінювання ВККС запитала у Ліани Курило як саме, відповідно до Конституції, суд намагався захистити право на відпочинок, заборонивши встановити намети. Суддя не змогла відповісти та просто мовчала впродовж 20 секунд. А таке рішення пояснювала тим, що колегія хотіла «уникнути будь-яких негативних наслідків відносно осіб, які брали участь у новорічних святах».
Під час співбесіди ВККС багато запитань стосувалися джерел походження коштів на придбання низки майна і нерухомості, адже, як зазначає у висновку Громадська рада доброчесності, протягом 2005-2015 років Ліана Курило та її рідні придбали квартир та автівок, вартість яких суттєво перевищує офіційно задекларовані доходи.
Приміром, донька Курило у студентські роки стала власницею квартири та автівки, хоча стипендії на дороге майно не вистачило б. Згідно з поясненням судді, гроші на це її донька заощадила, бо мала неофіційну роботу, а ще частину коштів онуці дала бабуся (яка не працює з 2000 року).
Чоловік Ліани Курило також працює суддею. За словами служительки Феміди, аби купувати квартири та автівки, вони після закінчення університетів та працевлаштування почали заощаджувати гроші зі своїх зарплат. Проте жодних підтверджень цих заощаджень немає – на співбесіді Курило запевняла, що зберігала готівку вдома. Втім, не змогла пригадати, в якій саме валюті тримала готівку, коли про це поцікавилися під час кваліфоцінювання.
Крім того, у 2017 році Ліана Курило безпідставно поновила строк на апеляційне оскарження у справі, де однією зі сторін було Управління Пенсійного фонду України. Таким чином суддя Курило порушила статтю 6 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод. У результаті цю постанову скасували.
За результатами співбесіди ВККС визнала Ліану Курило такою, що не відповідає обійманій посаді. Після цього суддя почала проситися у почесну відставку, втім у 2019 році її заяву залишили без розгляду.
Тепер же, після рішення ВРП звільнити Курило у відставку, суддя отримає близько 450 тисяч гривень вихідної допомоги й матиме щомісячну «пенсію» в понад 120 тисяч гривень.
Зауважимо, розмір так званої суддівської пенсії залежить від зарплатні судді (виплати від 50 до 90% залежно від стажу). Така виплата може сягати 200 тисяч гривень на місяць. За час повномасштабної війни на довічне утримання суддів у відставці вже витратили понад 5 мільярдів гривень.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-11-04 16:18:24