Україна і світ

За “Миротворцем” і “кампанією ненависті” проти угорців стоїть Порошенко, – Сійярто

За "Миротворцем" і "кампанією ненависті" проти угорців стоїть Порошенко, – Сійярто

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що українська влада підтримує “кампанію ненависті”, націлену на членів угорської національної спільноти. Сійярто вважає, що інформація про непричетність влади до сайту “Миротворець” є неправдивою.

Про це пише прес-служба уряду Угорщини.

Сійярто наголосив, що в переліку “Миротворця” є особисті дані, які не можна отримати із відкритих джерел. Цією інформацією володіють виключно спецслужби урядових джерел.

Це брехня, що українська держава не має нічого спільного з веб-сайтом, на якому перераховані підозрювані з українсько-угорським громадянством,
– сказав він.

За словами угорського міністра, один із директорів організації, який керував екстремістським веб-сайтом, працював в українській спецслужбі.

24 канал писав, що “Миротворець” вніс у “Чистилище” 313 закарпатців – власників угорських паспортів, які є держслужбовцями та чиновниками місцевого самоврядування. Ці люди потрапили до списку, бо “присягнули на вірність Угорщині”, перебуваючи на державній службі та в органах місцевого самоврядування.

Сійярто, який сам раніше опинився в базі, вважає, що за цим стоїть президент України Петро Порошенко.

“Кампанія ненависті, націлена на членів угорської національної спільноти, має підтримку та заохочення з боку держави”, – заявив він.

На думку міністра, Порошенко дав згоду на таку капманію, намагаючись підвищити свою популярність перед виборами.

Що таке “Миротворець”?Це – неурядова організація, яка займається дослідженням ознак злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Ресурс складає і публікує у відкритому доступі базу, де вказані персональні дані людей, які вважаються сепаратистами або ж “агентами Кремля”.

У чому суть “паспортного скандалу”?У вересні 2018 року стало відомо, що на Закарпатті українцям видають угорські паспорти. Зокрема, з’явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві жителі отримують громадянство сусідньої держави та присягають їй на вірність. Це викликало гучний дипломатичний скандал. Однак згодом у ЗМІ з’явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини. Голова МЗС України Павло Клімкін зазначив, що проблема скандалу з видачею угорських паспортів у Береговому полягає не тільки в самому факті видання документів, а й у вимогах приховати це від української влади.

 

хроніка подій

 • 9 жовт
  2018

  У сотень закарпатських депутатів і чиновників перевірять наявність угорських паспортів

 • 8 жовт
  2018

  Скандал із угорськими паспортами: висланий Будапештом дипломат повернувся в Україну

 • 6 жовт
  2018

  Угорщина діє так, ніби Закарпаття – її територія, – МЗС України

 • 29 вер
  2018

  Глава угорського МЗС Сійярто загримів до бази “Миротворця”: подробиці

 • 27 вер
  2018

  Скандал із угорськими паспортами на Закарпатті: у ГПУ розповіли про наслідки

 • 29 вер
  2018

  Скандал з угорськими паспортами на Закарпатті: реакція Порошенка

Джерело Телеканал новини «24»
11.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close