Україна і світ

Європа зробила перший крок до відмови від переходу на літній і зимовий час

Європа зробила перший крок до відмови від переходу на літній і зимовий час

12 вересня Європейська комісія представила план відмови у Євросоюзі від сезонного переведення годинників. Таким чином, країнам ЄС пропонується з 2019 року назавжди відмовитися від переходу на літній/зимовий час.

Відповідне повідомлення з’явилося на сайті європейського відомства.

Як наголошується, сезонне переведення годинників має бути скасованим у всьому Європейському Союзі. Також комісія надає країнам-членам можливість вирішити, за яким часом вони хочуть жити: зимовим чи літнім.

Крім того, у ЄК пропонують, аби сусідні країни ухвалювали рішення скоординовано, щоб забезпечити належне функціонування внутрішнього ринку та уникнути ситуації, за якої деякі держави-члени вирішать зберегти переведення годин, а інші відмовляться від цієї практики.

Відтак, щоб забезпечити плавний перехід, Єврокомісія дає державам-членам час до квітня 2019 – саме до цієї дати країни повинні визначитися, вони планують користуватися зимовим або літнім часом.

Зауважимо, що останній обов’язковий перехід на літній час в Європейському Союзі відбудеться в неділю, 31 березня 2019 року. Держави-члени, які захочуть назавжди повернутися до зимового часу, зможуть зробити це востаннє у неділю 27 жовтня 2019 року, а після цієї дати в Євросоюзі сезонне переведення годинників буде скасовано.

Додамо, що пропозицію Європейської комісії ще повинні узгодити Європарламент і Рада ЄС.

Нагадаємо, раніше у Мінекономрозвитку заявляли, якщо у Європейському Союзі ухвалять рішення скасувати переведення годинників на літній та зимовий час, Україна може зробити те саме.

Джерело Телеканал новини «24»
13.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close