Україна і світ

Якою буде Росія без Путіна: на форумі YES обговорять гучне питання

Справи посадовців-корупціонерів мав би розглядати Антикорупційний суд. Під тиском громадськості за закон таки проголосували. Президент чинив спротив до останнього. Під час минулорічного форуму Ялтинської європейської стратегії Порошенко навіть заявив, що такі суди є хіба в країнах третього світу. А цього року роботу форуму гарант почав з заяв про курс України в НАТО.

“Ініціатива зафіксувати курс НАТО в Конституції – це не лише сигнал суспільству про твердість намірів, це не лише намір зайвий раз помахати ручкою Москві: да свіданія, мой ласковий мішка, возвращайся в свой сказочний лєс”, – сказав на форумі Президент України Петро Порошенко.

Так Президент України відкрив роботу 15-го форуму Ялтинської європейської стратегії. Курс України в НАТО – одна з головних тем. Бажаного досягнете, заспокоює екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, відповідаючи на запитання журналіста 24 каналу.

Але я не сумніваюся, якщо Україна хоче стати членом НАТО, Україна стане членом Альянсу, хоча країна і не задовольняє критерії НАТО,
– заспокоїв  екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен.

А для цього потрібно всерйоз взятися за реформи. Це ще одна із топ-тем форуму. “Дуже цікаві дані рейтингу, який був оприлюднений давоським економічним форумом. Рівень готовності країн до четвертої промислової революції: по людському капіталу україна займає 34-у позицію, а по готовності держави – 94-у. Якщо ми не будемо мати нового закону про вибори, ми не оберемо якісний склад парламенту, в результаті ми не будемо мати якісного уряду”, – наголосив міський голова Львова, лідер партії “Об’єднання “Самопоміч” Андрій Садовий.

До речі, лідера “Самопомочі” Андрія Садового українці вважають одним із найбільш проукраїнських кандидатів у президенти. Разом зі Святославом Вакарчуком. Центр Разумкова, Київський міжнародний інститут соціології та Центр соціальних та маркетингових досліджень SOCIS опитали більше десяти тисяч людей. І сформували рейтинг кандидатів, у яких Росія зацікавлена найбільше. Майже половина респондентів вважає, що на руку Кремлю найбільш грає лідер “Опоблоку” Юрій Бойко. Приблизно 40 відсотків думають, що Москва бачить наступним українським президентом Рабіновича. Третя у цьому рейтингу – Юлія Тимошенко.

Як убезпечитися від російського впливу під час виборів – теж одна із тем форуму. “Що значить – може втручатися? Вона втручається (РФ, – ред.). Подивіться, що відбувається з тим, що у наших патріотичних журналістів, використаю жаргон, банять аккаунти. Як вони (в РФ, – ред.) збираються використовувати релігійні питання, як вони збираються використовувати мовні питання, як скуповуються канали, – це те, що називається тотальною гібридною війною”, – наголосив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. 

А от завтра, 15 вересня, на YES говоритимуть уже про Росію без Путіна, адже рано чи пізно – це таки станеться. Завершать же форум дискусіями про майбутнє України.

Джерело Телеканал новини «24»
14.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close