Україна і світ

Як український олігарх із “золотої клітки” фінансує окупантів у Криму

Як український олігарх із "золотої клітки" фінансує окупантів у Криму

Дмитро Фірташ влаштував схему контрабанди титанової руди на окупований Крим. Руду везуть до порту “Южний”, що в Одеській області, там її вантажать на кораблі і везуть начебто на експорт до Туреччини чи Румунії. Насправді ж судно з рудою підходить до Керченського порту і просто в морі на рейді перевантажує руду на інший корабель, який прийшов на зустріч з окупованого півострова.

Про це у своєму відеоблозі “Право на правду” розповів Дмитро Гнап.

За його словами, ця схема контрабанди руди на анексований півострів працює вже три роки і дозволяє українському олігарху Дмитру Фірташу шалено збагачуватися. Але крім цього – фінансово підтримувати окупаційну владу Криму.

Ми з колегами раніше зробили чимало журналістських розслідувань на цю тему. Після наших матеріалів військова прокуратура України навіть звернулася до українського міністерства економічного розвитку з вимогою накласти санкції на компанію Фірташа, яка вивозить титанову руду з України контрабандним шляхом на окупований півострів,
– розповів Дмитро Гнап.

І додав, що, попри численні звернення військових прокурорів, міністерство так і не наклало санкції та заборони на цю фірму українського олігарха. “Можливо тому, що це міністерство очолює наближений до президента Порошенка Степан Кубів. А у президента, як ми знаємо немає ну ніяких зв’язків з олігархом Фірташем”, – наголосив журналіст.

Як український олігарх із "золотої клітки" фінансує окупантів у Криму
Земля поблизу заводу “Кримський титан” перетворилась на пустелю

Дмитро Гнап нагадав, що Петро Порошенко начебто випадково зустрівся з Дмитром Фірташем у Відні.

Не подумайте нічого поганого, просто Відень – маленьке містечко, і там дуже легко випадково зустрітись українському президенту та українському олігарху. А після цієї, ну, чисто випадкової зустрічі Дмитро Фірташ налагодив постачання руди з українських збагачувальних комбінатів в окупований Крим,
– підсумував Гнап.

До слова, Дмитро Фірташ з березня 2014 року мешкає в Австрії, де його затримала місцева поліція за запитом США. Бізнесовий часопис Bloomberg Businessweek назвав перебування Фірташа в Австрії життям у “золотій клітці”.

Відео повного випуску відеоблогу “Право на правду” Дмитра Гнапа за 14 вересня 2018

 

Джерело Телеканал новини «24»
14.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close