Україна і світ

Як “Північний потік-2” вплине на економіку України: дані Мінфіну

Як "Північний потік-2" вплине на економіку України: дані Мінфіну

Міністерство фінансів України внесло до основних фіскальних ризиків реалізацію російським “Газпромом” проекту газопроводу “Північний потік-2”,
який у липні почали прокладати з РФ в Німеччину через Балтійське море в обхід України.

Про це йдеться в документі Мінфіну, передає “Інтерфакс”.

Реалізація проекту “Північний потік-2” призведе до втрат унаслідок зменшення експорту послуг близько 2,5-3% від ВВП (тільки прямі втрати),
– йдеться у повідомленні.

У Мінфіні відзначили, що серед основних ризиків також залишається загроза активізації воєнного конфлікту на Донбасі, яка матиме непередбачувані наслідки для економіки.

Нагадаємо, Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу “Північний потік-2”. Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія. Адже це збільшить залежність ЄС від російського “Газпрому”, який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску “Північного потоку-2” втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.

Що таке “Північний потік-2”?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.

Джерело Телеканал новини «24»
26.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close