Україна і світ

Як краще тренувати мозок – поради від Супрун

Виконання одноманітних завдань не сприяє поліпшенню роботи мозку. Найкращий варіант – обрати новий незвичайний вид діяльності, такий як вивчення іноземної мови або освоєння музичного інструменту.

Як краще тренувати мозок – поради від Супрун

Про це написала на своїй сторінці у Facebook в.о.міністра охорони здоров`я України Уляна Супрун.

– Різноманітність засобів для розвитку пам‘яті і в цілому когнітивних навичок вражає. У відкритому доступі онлайн-курси, різноманітні освітні програми та ресурси, які допомагають тренувати пам‘ять, здатність швидко робити розрахунки чи просто дізнаватись нову інформацію.

Поряд з ними популярність здобувають і спеціальні додатки та програми для тренування мозку. Чи допомагають такі додатки стимулювати розумову діяльність, науковці поки точно стверджувати не можуть, – написала Супрун.

За її словами, в одному систематичному огляді вказано, що більшість з таких програм не довели своєї ефективності в покращенні когнітивних навичок, які ми застосовуємо в щоденному житті. Натомість доведено, що такі ігри допомагають стимулювати лише ті навички, які потрібні для виконання завдань під час гри.

Для того, щоб “прокачати” мозок, треба подорожувати і шукати нові шляхи.

Наприклад, освоєння нової місцевості – це завжди хороший інструмент, щоб активувати мозок.

Читайте:

Як захиститися від ботулізму: Супрун розповіла про причини і профілактику

Як швидко заснути: 6 лайфхаків від Супрун

Чому сміх корисний для здоров’я – відповідь Супрун

Супрун також нагадала, що постійне спілкування – це активна розумова діяльність, зокрема концентрація уваги та стимуляція пам‘яті, а це покращує когнітивні функції. Спілкування із різними людьми допомагає зміцнити нейронні мережі і сповільнює їх ослаблення в процесі старіння.

Вона рекомендує також читати та грати в шахи. А щоб ускладнити завдання – спробувати, наприклад, почитати нову книгу іноземною мовою, а потім обговорити її з друзями.

Джерело ФАКТИ. ICTV
13.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close