Україна і світ

Відповідь РПЦ на рішення Константинополя щодо Томосу Україні буде жорстокою, – речник Кирила

Відповідь РПЦ на рішення Константинополя щодо Томосу Україні буде жорстокою, – речник Кирила

Речник РПЦ не сумнівається, що українські парафіяни “люблять” патріарха Кирила і після подій у Константинополі ця прихильність лише зросте.

Про це заявив прес-секретар патріарха Московського Кирила священик Олександр Волков, передає ТАСС.

За його словами, відповідь Синоду Російської Православної церкви на рішення Константинопольського патріархату щодо України буде адекватною та жорсткою.

“Оцінку всього того, що було зроблено Константинопольським патріархатом дасть Священний Синод, який збереться в Мінську 15 жовтня. У будь-якому разі, відповідь буде адекватною та жорсткою. Синод висловить недвозначну позицію щодо тих рішень, які було ухвалено у Стамбулі”, – зауважив священнослужитель.

Водночас він не оприлюднив, які конкретні рішення буде ухвалено, та заявив, що слід трохи почекати.

“Велика частина українського суспільства підтримує «канонічну Українську церкву», вона має свої шляхи розвитку та цілепокладання. Вона є невід’ємною частиною українського суспільства. А після рішень Синоду Константинопольського патріархату щодо українського питання авторитет патріарха Кирила ще більше виросте серед вірян», – переконує Волков.

Також речник Кирила вважає, що потрібно оцінити авторитет тих, хто політичними способами намагається посилити напругу навколо українського церковного питання, вибудовує взаємини з розкольниками (так російська сторона називає Українську православну церкви та Єдину помісну церкву в Україні – 24 канал), вторгається на чужу канонічну територію, які політичні методи впливу направляють всередину церковної громади.

«Українська православна церква є єдиною канонічно визнаною та продовжить своє служіння», – наголосив прес-секретар патріарха Московського.

Джерело Телеканал новини «24»
14.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close