Україна і світ

Вбиті горем батьки – підігрують рейдерам: чим складна слідству справа з отруєнням у “Славутичі”

Вбиті горем батьки – підігрують рейдерам: чим складна слідству справа з отруєнням у "Славутичі"

Після двох місяців у комі померла 8-річна гімнастка Марго Лукашук, що відпочивала у таборі “Славутич” під Києвом. Офіційно – від харчового отруєння. .За два місяці місцева прокуратура по факту не зробила нічого, аби зібрати реальні докази того, що в таборі злочинною бездіяльністю вбили дитину.

Про це у своєму блозі “ЦРУ. За кадром” розповіла Тетяна Мартинюк.

За її словами, отруєння дітей в таборі “Славутич” у Переяслав-Хмельницькому – схожа історія за діями слідства на трагедію з пожежею в таборі “Вікторія”, що в Одесі. 

Діти отруїлися. Тривалий час інцидент приховували. Навіть батькам казали – не переймайтесь, все гаразд. Персонал банально нічого не робив – гадали, саме минеться? Злочинно зволікали. Одну дівчинку, Маргариту Лукашук, довели до такого стану, що в організмі почались незворотні процеси. Де були лікарі дитячого закладу? Чому приховували стан дитини від батьків? Чому втратили дорогоцінний час?
– розповіла журналістка.

А от керівництво табору “Славутич”, нагадала Тетяна Мартинюк, часу дарма не гаяло. Попри скандал, приймати дітей на відпочинок не припиняли. З журналістами будь-яких контактів уникали. Окрім випадку, коли у серпні 2018 року в мережі з’явилась величезна стаття та програма-розслідування про ситуацію в “Славутичі”. 

Вбиті горем батьки – підігрують рейдерам: чим складна слідству справа з отруєнням у "Славутичі"
Стаття – “розслідування”, де відбілюється керівництво табору “Славутич”

“Дуже цинічні матеріали, телепрограма та стаття, головна теза яких – керівництво табору невинне, скандал навколо інциденту – штучний, все це підступи рейдерів, які хочуть віджати табір. А вбиті горем батьки – підігрують їм замість того, аби займатись лікуванням дитини”, – підсумувала журналістка.

Табір “Славутич” – дуже непростий заклад. Зразковий, елітний. Путівка на дитину в середньому коштує 14 тисяч гривень. З 2011 року він у власності благодійного фонду “Дорога майбутнього”, а його кінцевим бенефіціаром увесь цей час була і є на даний момент цивільна дружина президента-втікача Віктора Янукович Любов Полежай. Вони втекли з України, а їхній бізнес тут працює і досі,
– пояснила Мартинюк.

Тож чи не в цьому причина того, що ця справа така “непроста” для слідства?

Відео повного випуску відеоблогу Тетяни Мартинюк “ЦРУ. За кадром” за 14 вересня 2018 року дивіться тут

 

Джерело Телеканал новини «24»
14.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close