Україна і світ

В українських та російських прикордонників на морі виник новий конфлікт: деталі

В українських та російських прикордонників на морі виник новий конфлікт: деталі

Українські прикордонники під час патрулювання на морі наблизились до окупованої Росією бурової установки у вітчизняній економічній зоні. На зустріч відразу висунулися кораблі ЧФ РФ та Берегової охорони Прикордонної Служби ФСБ РФ.

Про це інформує прес-центр Держприкордонслужби.

“Під час планового патрулювання корабель “Миколаїв” паралельно із прикордонним літаком “Diamond” в черговий раз зафіксували факти, що підтверджують незаконну діяльність РФ у морській економічній зоні України. Самопідйомну бурову установку “Петро Годованець”, яка була незаконно захоплена у 2014 році та пізніше перейменована окупаційною владою у “Крим-2″, перемістили з Голіцинського до Штормового газоконденсатного родовища”, – йдеться у повідомленні.

В українських та російських прикордонників на морі виник новий конфлікт: деталі
Конфлікт виник, коли українські прикордонники наблизились до викраденої Росією бурової установки

У відомстві зазначають, що тільки-но українські патрульні наблизились до району родовищ, як на зустріч висунулися кораблі ЧФ РФ та Берегової охорони Прикордонної Служби ФСБ РФ.

У радіоперемовинах вони запитали наш корабель про мету знаходження в “економічній зоні Росії”. Отримавши відповідь, що корабель Морської охорони Державної прикордонної служби України перебуває на службі в морській економічній зоні України, зауважили, що не мають більше питань,
– додають прикордонники.

За їхніми словами, зібрані докази протиправних дій Росії на морі відправлять до Військової прокуратури, прокуратури АР Крим, СБУ, а також проінформують щодо них ПАТ “ДАТ Чорноморнафтогаз”.

Нагадаємо, за останні місяці Росія затримала понад 150 суден, які прямували до портів Бердянська та Маріуполя. Президент України Петро Порошенко заявив, що Кремль на окупованій ним території збільшує військову присутність, через що погіршилася ситуація в Чорноморському та Азовському регіонах.

Джерело Телеканал новини «24»
10.10.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close