Україна і світ

Уряд України схвалив проект держбюджету на 2019 рік: на що підуть гроші

Уряд України схвалив проект держбюджету на 2019 рік: на що підуть гроші

Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні у п’ятницю, 14 вересня, схвалив проект закону про державний бюджет на 2019 рік. Тепер документ буде скерований на розгляд Верховної Ради.

Про це повідомляє “РБК-Україна”.

“Заперечень немає?.. Рішення ухвалено. Засідання оголошую завершеним”, – заявив голова уряду Володимир Гройсман.

Так, відповідно до проекту, доходи держбюджету складуть 1,29 трильйона гривень. За словами прем’єра, за рік обсяг бюджетних доходів зросте на 130 мільярдів гривень.

У проекті держбюджету також передбачені видатки на оборону, розмір яких становить 209,5 мільярда гривень. Варто зауважити, що відповідно до закону “Про національну безпеку”, обсяги фінансування оборонного сектору повинні становити щонайменше 5% від ВВП країни на рік.

На освіту у проекті держбюджету передбачено 242,1 мільярда гривень, зокрема 1 мільярд планується витратити на реформу нової української школи.

На систему охорони здоров’я у бюджеті закладено 92,3 мільярда гривень. Це на 9,5 мільярда більше, ніж попереднього року.

У бюджеті також передбачається запровадження програми дотацій сільськогосподарським підприємствам. Зокрема, 1,38 мільярда гривень планується спрямувати на компенсацію сільськогосподарської техніки. А загалом на підтримку агропромислового комплексу з бюджету планують скерувати 6,9 мільярда гривень

У проекті держбюджету також передбачене збільшення обсягів місцевих бюджетів на 41,4 мільярда гривень.

Проект також передбачає, що мінімальна зарплата з 1 січня 2019 року зросте до 4175 гривень на місяць.

Окрім того, проектом пропонується встановити соціальні видатки бюджету на рівні 301,8 мільярда гривень, а на фінансування культури – 5,4 мільярди гривень, з яких 1 мільярд планується скерувати на виробництво нових кінострічок.

Джерело Телеканал новини «24»
14.09.2018
ПОДІЛИТИСЬ НОВИНОЮ:

Close